Přečtěte si pohádku od čtenářky s nickem petulka132, týkající se tradic, rituálů... a také jedné pizzy. :)

S přítelem dodržujeme ledasco. Nejraději slavíme výročí našeho prvního seznámení. A tak každý rok v říjnu - již tradičně - opakujeme ten večer. Chcete ho popsat? Začínám.

Bylo, nebylo....je sobota 11.10.2008, 19 hodin a já s kámoškou vystupuji z autobusu a jdeme za kamarádem do pizzerie. Tam ale čekají kluci dva. Ten druhý se právě rozešel s přítelkyní a je sám a bez nálady. Takže se seznámíme a objednáváme pizzu. Já si dávám s kukuřicí, šunkou a olivami napůl s kámoškou a ON se šunkou a ananasem celou sám. Fuj, říkám si, jak může jíst sladkou pizzu. A to si ještě dává dvojitou šunku a dvojitý sýr. Hrůůůůza. Ale nabízí mi ochutnat. Hmm, dobrý - říkám a nechci si přiznat, že mi chutná pomalu víc, než ta moje. Co je to za kluka, proč je na mě tak hodný, nelíbím se mu nááhodou? Je opravdu takový, nebo to hraje. Může být někdo v dnešní době tak galantní, ohleduplný a hodný? A že bych ho potkala zrovna já? Už za pár dní jsem věděla, že ano. A už to vím 3,5 roku. Vůbec jsme se nezměnili. Naopak spousta věcí je lepší.

A napadá mě další rituálek. Když jede jeden z nás někam pryč, na služební cestu, na seminář někam dál, nebo na přezkoušení nebo nějakou akci do jiného města, vždy tomu druhému koupíme nějakou maličkost. Víte, jakou to udělá velkou radost, když dostanete malý dáreček z lásky a že si na vás ten druhý vzpomene. Např. jel přítel s kamarádem na Autosalon do Brna a donesl mi vzorečky parfémků pro ženy, co tam rozdávali. Nebo ze školení z Pardubic hádejte co? Ano, perníčky. A když jsem byla na výletě s kámoškou na zámku ve Slavkově, donesla jsem příteli sušenky a  čokoládky, které jsme dostali v jedné kavárničce..On je má rád.

A jak půjde život dál, chci si tyto tradice uchovat a přidat i pár nových, které budou mít také své kouzlo.

S pozdravem petulka132

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Děkuji za Váš příspěvek a zachovejte si i nadále společný hezký vztah,ke kterému budou přibývat další a další tradice, zvyky a rituály :)
Saša

Téma 30. 3. 2012: Rodinné tradice a rituály

  • Dodržujete rodinné tradice a rituály?
    př. čtení pohádek na dobrou noc, rodinné výlety, přání k narozeninám a svátkům, nejen našim, ale i babičkám a dědečkům… ad.
  • Máte nějaké vlastní, nové rodinné rituály?
  • Vzbouřily se někdy vaše děti?
  • Vzbouřily jste se Vy?
  • Považujete dodržování rodinných rituálů za staromilské?
  • Snažily jste se rodinné rituály dodržovat třeba i po rozchodu s partnerem, když jste zůstaly s dětmi samy?

Napište vaše názory, životní příběhy i zkušenosti k tomuto tématu. Budeme se těšit.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Dva vybrané příspěvky odměníme balíčkem se sušenkami Oreo, každý v hodnotě 200 Kč.

foto

Reklama