Včera odpoledne Petra Kvitová, jako třetí žena původem z Česka postoupila do finále největšího a nejtenisovějšího turnaje světa, anglického Wimbledonu.

Kdo viděl, bude souhlasit, že to co Petra Kvitová provedla mňoukající Bělorusce Azarenkové, byl výkon z říše snů. V rozhodující hře prvního setu dát tři esa za sebou, to se nevidí ani v mužském tenise.

Druhý set nám Petra znervózněla, ale to, co předvedla v rozhodujícím, nám dává naději. Naději, že zítra ve finále udolá Rusku Šarapovovou.

A stane se třetí češkou historie, co získá titul královny tenisu. Zařadí se mezi nesmrtelnou Martinu Navrátilovou, která tenhle turnaj vyhrála 7x, a Janu Novotnou, která ve Wimbledonu vyhrála v roce 1998.

A já v 15 hodin, kdy tenhle historický zápas začíná, budu sedět v letadle na dovolenou.

Tak holky fanděte za mne. Držte pěsti a vysílejte směrem k ní do Londýna tu správnou energii.

Petro, pojď!!!
(Petro, pojď je to, co na Petru křičí její trenér David Kotyza během zápasu ve zlomových okamžicích. Věřím, že jsem to odezřel z úst trenéra dobře.)

Radek Kříž

Finále odvysílá živě TV Nova

„Kvitová je po třinácti letech a triumfu Jany Novotné první Češkou, která bude mít možnost získat v All England Clubu titul v ženské dvouhře. Navázat navíc může i na devět turnajových primátů, které v Londýně získala legendární Martina Navrátilová - zatím stále poslední levoruká vítězka. Závěrečnou překážkou Kvitové v cestě za vysněným titulem je Ruska Maria Šarapovová. Finálový duel začne na centrálním dvorci - i na obrazovkách Novy - v sobotu v 15:00 našeho času. V neděli 3. července od 15:00 navíc na Nově v přímém přenosu nabídneme i finále mužské dvouhry,“ oznámila nám Marie Fianová, koordinátorka tiskového oddělení TV Nova.

Programová změna, sobota:

  • 12:30 - film Hrdina proti své vůli
  • 15:00 - Wimbledon, finálový duel ženy
  • Z vysílání jsou vyřazeny filmy Jarčin profesor a O smyslu života, které Nova odvysílá v náhradním termínu.

FANDÍTE?

Reklama