Dobrý den, taky se s Vámi podělím o zkušenost z pohotovosti, i když si z toho šoku vlastně nic moc nepamatuju.

Protože jsem nemehlo, rozřízla jsem si docela nešikovně ruku tím, že jsem přidělávala přísavku na sklo. Bohužel jsem přitlačila moc silně a sklo puklo. Krev se ze mě lila opravdu slušně a za chvíli jsem nevěděla kdo jsem a jak se jmenuju.

K sobě jsem začala přicházet až na pohotovosti, když mi ruku šili. Šil to mladý nezkušený doktor, který se snažil ránu rychle zapajcovat, než vykrvácím. Jak to bolelo, to Vám asi vykládat nemusím.

Vykládat jsem to nemusela ani nikomu jinému... a v to asi doufala jedna zoufalá maminka, která dovedla svého synka těsně po mně. Rozřezal si nohu a čekalo ho pár stehů. Když jsem se vypotácela z fáčem na ruce, chlapec brečel, že tam nepůjde a že se bojí.

Mladá maminka se na mě podívala se ztrápeným výrazem se slovy: ale Péťo, to přece vůbec nebolí, pan doktor ti pomůže. Zeptej se tady slečny, že je to sranda. Slečno, že to vůbec nebolelo?

A já, ještě v šoku, jsem se podívala bledá jak stěna na kluka a jediné, co jsem ze sebe dokázala vyrazit bylo: Bolelo! Zatraceně! Jak sviňa!

Takže maminky... na morální oporu, když jste na pohotovosti, nespoléhejte.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Správně. Jedině tak si ten hoch teď zpětně nemyslí, že dospělí jsou jedna velká banda lhářů. M :-)

Reklama