Při výšce 163 centimetrů Petra momentálně váží 62 kilo, a obléká tak velikost oblečení 36 až 38. Přitom ještě před necelými dvěma lety sháněla velikost 56 až 58 a nosila na těle 134 kilo. Loni v létě se ovšem rozhodla k radikální změně.

„Motivací pro mě byly moje dvě děti. Jsem matka samoživitelka a starám se o šestiletou dceru a syna. Jsou to dvouvaječná dvojčata a syn má vrozenou vývojovou vadu páteře, takže je na invalidním vozíčku a potřebuje mou péči. V době své nejvyšší váhy jsem nebyla schopná se dostatečně aktivně o děti starat, byla jsem stále unavená a podrážděná, neměla jsem žádné sebevědomí a v létě jsem se děsila toho, že třeba budou chtít, abych je vzala na koupaliště a já budu muset obléknout plavky. Nechtěla jsem, aby se moje děti musely stydět za tlustou mámu,“ popisuje Petra.

h1.jpg
Foto: Se souhlasem respondentky Petry

I ona v minulosti vyzkoušela několik osvědčených diet, po kterých se dostavil akorát jojo efekt. Nakonec se rozhodla, že si začne stravu zapisovat do kalorických tabulek a hlídat si příjem a výdej energie. Posléze začala také pod vedením trenérky cvičit ve fitness centru.

„Není to jen o počítání kalorií, ale člověk musí taky naslouchat svému tělu a mít dobře nastavenou hlavu. To je polovina úspěchu,“ tvrdí Petra a dodává, že její jídelníček není striktně omezen jen na určité potraviny, upravuje ho podle toho, jestli v daný den má nebo nemá trénink, hlídá si příjem bílkovin, které mají schopnost zasytit a jsou důležité pro budování svalové hmoty, a také hořčíku, protože se hodně hýbe.

„Předtím jsem byla ta máma, co všechno dojídá po dětech, protože se to přece nevyhodí. V ničem jsem se nehlídala a pohyb byl kromě běžné péče o děti a domácnost nulový,“ líčí.

647889a7af642obrazek.png
Foto: Se souhlasem respondentky Petry

Změnu života po zhubnutí si nemůže vynachválit a je rozhodnutá už se nikdy nevrátit na startovní čáru. „Vymizelo mi silné astma, nebolí mě kolena, kotníky a páteř jako dřív. Jsem aktivní a plná energie a neustále dětem vymýšlím nějaké aktivity,“ popisuje.

Jediným negativem takto razantního váhového úbytku je podle ní přebytečná kůže, která Petře visí hlavně na břiše. Pravidelně si ji maže krémy, aby byla co nejvláčnější, bere kolagen, ale ráda by se jí zbavila operativně. 

h3.jpg
Foto: Se souhlasem respondentky Petry

„Budu se snažit získat příspěvek od pojišťovny, protože sama nejsem s dvěma dětmi schopná tolik našetřit. Abdominoplastika by pro měla byla dalším velkým krokem k vysněnému tělu a sebevědomí, na kterém se snažím pracovat,“ uzavírá.

Zdroj: respondentka Petra

Reklama