K zubnímu tématu se nám vyjádřil i zástupce mužského pohlaví, jehož nick je Petrham. Přečtěte si další příspěvek.

Musím se přiznat, že i když se mi nikdy nic zlého u zubaře nestalo, nemám žádný bolestný zážitek ani si na nějakou situaci nepříjemnou nevybavuju, k zubaři chodím nerad. Snad kdysi, na základní škole jsme šli se třídou a paní učitelkou na pravidelnou prohlídku na středisko, uslyšeli jsme na chodbě z ordinace hrozný řev a po chvíli se prudce otevřely dveře a z nich šíleně utíkal náš spolužák, učitelka se rozběhla za ním, to už utíkala i sestřička a asi za 5 minut ho dovedly a držely pod pažemi. Pan zubař mu chtěla vrtat zub, ale on se tak strašně bát, že začal řvát už předem a jak vzal do ruky vrtačku, zdrhnul. Ale to bylo pro nás tehdy spíše srandovní a teď, jak jsem si na to vzpomněl, tak se usmívám. My jsme tam tehdy řvali smíchy celá třída, i když on chudák byl bledý a zralý a psychiatra.

Nehůře jsem dopadl asi před 4 lety, kdy mě bolel zub, myslím, že dvojka nahoře vlevo, tak to zubařka zezadu vyvrtala, vyčistila a posla mě domů. Během 2 hodin jsem měl 39 horečku, pusu napuchlou jak tenisák a dával si na to obklady z lednice...hrozný zážitek. Nakonec jsem dostal antibiotika, pusa za dva dny odpuchla a prý jestli to bude zlobit, půjdu na resekci zubu. Tady ten termín mi vůbec nic neříkal, ale jak jsem pak zjistilo co jde,málem jsem odpadl předem. Naštěstí byl kořen zubu rovný a šlo to dobře čistit, nikam jsem nemusel, naštěstí. 

Musím se přiznat, že na pravidelné prohlídky nechodím, až když mi připomene žena občas a myslím, že zubní hygienistku zatím nepotřebuji. A taky ty jejich nehorázné ceny jsou pro normálního člověka velmi vysoké. Jsem rád, že nemám problémy se zuby, protože bych vydělával jen na doktory a zubaře. Moje teta má zubní implantát a říkala, že kdyby se jí nestalo s předním zubem. Nikdy by do toho nešla, aspoň část této sumy by mohla hradit pojištovna. Když musíte platit doplnění-umělou kost a implantát, celkem platila kolem 23 000 korun a to je hrozné, hlavně u žen to považuji za kosmetickou vadu. Určitě by to měla pojišťovna proplácet u pracovních úrazů, když vás někdo napadne, nebo když nezabírá léčba u paradontózy a u žen, které v těhotenství přijdou o zuby, atd.

Petrham

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

To by ale pojišťovna pak neměla na takové paláce, které si staví a zlaté padáky, které si dává…
Jenže to my dva asi neovlivníme. :(
Děkuji, že jste napsal, přeji vám krásný úsměv a zářivé zuby …
Saša

Téma dnešního dne: Zuby

 • Chodíte pravidelně na kontroly k zubaři?
 • Pociťujete tu velkou změnu stomatologického ošetření z dob našeho dětství a nyní?
  V čem podle vás nastala změna největší?
 • Řešily jste už také chybějící zuby?
 • Jste ochotna si za péči o zuby připlatit?
  (plomby, implantáty, čištění…)
 • Přijde vám cena 18 000 až 20 000 za implantát odpovídající?
 • Máte i implantáty nebo „cvakačky“?
  Nebo máte to štěstí, že máte všechny zdravé zuby?
 • Kdy jste přišla poprvé o zub? (netýká se dětských, mléčných)
 • Trpíte na záněty?
 • Bojíte se zubaře?

Téma je to velmi obšírné a já doufám, že i díky vašim příspěvkům se něco přínosného dozvíme.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

jedna ze statečných pisatelek obdrží pěkný, tematický dárek: zubní sadu Sensodyne

darek

Reklama