Krásné slunečné a parné ráno ženy-in a celá redakce.Vždy jsem milovala a dodnes i  přese všechny peripetie miluji vodu, ale jsem v pozici povídek Šimka a Grosmana ,,Pupák, ke břehu a cákat".

Nikdy jsem se ani přeze všechny snahy nenaučila pořádně plavat-když seč budu hodně stačit, tak se nevzhledně prokrauluju (proplácám)ke břehu,ale v té chvíli prý vypadám jako potápějící se Titanik a také okolo sebe tolik cákám.

A také se mi někdy povede se nechat jen tak nadnášet na znak a to přičítá můj muž-mým prý dostatečně vyvinutým ,,plicím".Prý dostatečně nadnášejí.
   Ale abych to vzala po popořádku - na plavání jsem chodila na základní škole ve třetí třídě, nikdy jsem se nebála a ačkoli neplavec,skočila jsem klidně i šipku z věže, ale pak dospěla instruktorka k názoru, že to nestačí a že nás tedy plavat naučí, ale chyba lávky, to se spletla a asi i zklamala.

Stejně jako tady již mnohé podotýkaly, také tato ,,instruktorka topení živých neplavců" měla své oblíbené bidlo, kterým
podle nálady šťouchala postupně do všech neplavců ve snaze naučit je tak plavat, ale docílila tím jen toho, že to ve vodě vypadalo jako
předvolební guláš a všichni jsme lapali po dechu.

Nakonec si vybrala to největší nemehlo z kurzu-samozřejmě mě-tehdy jsem byla nejmenší a nejdrobnější ze třídy a ve vodě nebyla prý ani vidět.

Byla jsem poslána do vody s tím, že mne naučí plavat,kdyby nevím co a ouha.

Vlezla jsem do vody, samozřejmně dle instrukcí bez destičky a instruktorka se mne pokusila docela regulérně utopit, vypadalo to jako když se snažíte uvařit maso na polévku a ono nechce zůstat potopené a tak v zájmu dovaření ho vařečkou potápíme, až tak zůstane, akorát ona neměla vařečku, ale bydlo.

Snažila se o to tak urputně, až se jí to málem povedlo, jednu chvíli jsem lapala po dechu a pak jsem se až probrala na kraji bazénu a koukala jak tele, co se děje, kolem mne celá třída i paní učitelka a instruktorka nikde.

Pak jsem se dozvěděla, že mne málem utopila a místo toho, aby mi následně pomohla,tak zdrhla až vody mě vytáhl a pomohl mi můj stejně starý spolužák, který si z toho vydedukoval, že za takový hrdinský čin, s ním přece začnu chodit, ale to by bylo na jiný příběh,ale i tak mu i dnes po letech ještě jednou moc děkuji za záchranu.

Po tomto zážitku se mého plavání-neplavání ujali naši přátelé na
dovolené v bazénu ve Slavkově u Brna, byli jsme tam na polním
dni-vysílání radioamatérů jako kolektivka na dovolené a mamka nevěděla nic jiného, než mě bonznout a tak se ,,kluci-mě bylo 10 a jim20-40let,, rozhodli, že to napraví a plavat mě naučí.

Poté co mi jeden z nich již po páté řekl, pusť se, jsem se tedy pustila a samozřejmě začala topit a jak jsem se chtěla dostat na hladinu, svlékla jsem svého učitele z plavek, což samozřejmě bylo druhému velice  smíchu, ovšem jen do té doby, než jsem je z těch plavek, při pokusu dostat se nad hladinu dostala postupně všechny.

A plavat mě stejně nanaučili, ale i přes to, miluji stále vodu a ráda k ní i s mými chlapci chodím, ale i tak jsem pořád jako ,,Pupák-ke břehu a cákat"a nebo se nenápadně držím lehce kruhu, který má zatím mladší syn.

Až ho nebude mít, asi se utopím, a nebo se budou muset chlapci naučit moc dobře plavat a maminku držet.Poznáme.

A jestli se neutopili, žijí tam do dnes.
PetraR1977

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Zdrhla?? A nechala Tě ve vodě? To je na kriminál! Já bych ji tím bidlem asi umlátila! M. P.S.: Dobrý vkus. Grosmanna a Šimka umím i nazpaměť . :-)

Pište na redakce@zena-in.cz své zážitky, jak jste se naučili plavat vy, nebo vaše dítě, případně jiný člen rodiny. Jaký máte vztah k vodě a UMÍTE VŮBEC PLAVAT?   

Dnes své příspěvky píšete o plážový balíček.

Reklama