Ostravská studentka herectví Petra Tenorová (22) se poprvé objeví jako princezna v nové pohádce České televize Kouzla králů na Štědrý den večer. Bude její princezna Mariana pro další léta novou Pyšnou princeznou, jakou se stala Alena Vránová v roce padesát v minulém století se svou Krasomilou? Petra Tenorová je totiž plna půvabu a Kouzla králů zase typickou českou pohádkou.

„Je to moje první princezna, tak jsem z ní ještě teď celá rozechvělá. Pan režisér Zdeněk Zelenka si mě vybral a byl to pro mne zážitek," svěřuje se Petra Tenorová, pro kterou je princezna možná vstupem mezi budoucí hvězdy.

„Mým hereckým partnerem se stal také začínající herec Martin Kraus, o kterém si všichni myslí, že patří do rodiny Jan Krause, ale není tomu tak. Je to takovej šikovnej brouček, šermuje, jezdí na koni.“

Kromě něj si v pohádce Kouzla králů Petra zahrála také s Josefem Abrhámem, který představuje jejího otce krále Dobromila: „Měla jsem strach se vedle něj postavit, ale on byl ke mně velmi milý a pomáhal mi."

Petra Tenorová má velké plány do budoucna

„Ještě studuji čtvrtým rokem ostravskou konzervatoř a chtěla bych se dostat k divadlu a jednou si zahrát Manon Lescaut a Ofélii,“ přiznává.

Jako každý rok závěr roku prožije u televizní obrazovky, bude se dívat na všechny pohádky a srovnávat svou postavu princezny s těmi ostatními.

„Nejraději mám Pyšnou princeznu, Princeznu se zlatou hvězdou na čele a samozřejmě Popelku," uzavírá Petra Tenorová.

Reklama