Petra Němcová, světová topmodelka s velkým srdcem, se narodila 24. června 1979 v Karviné do rodiny učitelky a zedníka. S vyznamenáním odmaturovala na ostravské průmyslové škole v oboru oděvnictví. Po vítězství v soutěži Elite Model Look se vydala do Milána, kde odstartovala svou kariéru modelky. Její tvář zdobila titulní stránky většiny významných módních časopisů, jako jsou ELLE nebo Vogue, předváděla luxusní spodní prádlo firmy Victoria's Secret, spolupracovala s předními módními návrháři i váženými fotografy. Vinou ničivé tsunami v roce 2004 přišla o svého přítele fotografa Simona Atleeho a sama utrpěla četná zranění. Se svou sestrou Olgou spolupracuje na charitativních projektech.

Co chystá v nejbližší době? Jaký je Bruce Willis? Jak se udržuje v kondici? Petra poskytla exkluzivně Ženě-in rozhovor.


Jak se vám žije, co máte aktuálně na práci?

Děkuji za optání, žije se mi rychle, ale skvěle (smích). Mám stále mnoho aktivit, teď se chystám do Cannes na filmový festival, kde představuji dva filmy, jejichž výtěžek půjde na HHF (Happy Hearts Fund – viz. níže, pozn. redakce). Také spolupracuji se šperkařskou firmou Alo na nové kolekci, kterou představíme na podzim v Praze. Tahle práce je pro mě velmi zajímavá.

 

 

Jste v určitých kruzích vnímána jako světová celebrita. Jak vás takový statut změnil? Zajdete si v Karviné třeba na diskotéku bez ochranky?

Doufám, že mě nijak nezměnil. V Karviné moc často nejsem, ale jsem stále normální holka z malého města, takže nemám problém jít sama nebo s přáteli na normální místa za zábavou.

 

Setkala jste se někdy se závistí svého okolí?

Nepříliš. Naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří mi fandí a podporují mě.

 

Žila jste v Karviné, Praze, Paříži a až do současnosti také v New Yorku. Jste i díky své profesi světoběžník. Které z měst, v kterých jste žila nebo která jste navštívila, na vás působily jako opravdová „díra“ a naopak?

Každé z měst má něco do sebe. Někdy mě hektičnost metropolí unavuje a ráda jedu do klidných míst. Relaxovat do přírody.

V rámci své pracovní náplně hodně cestujete. Kde se vám ve světě líbí nejvíc a jak vnímáte rozdíly z hlediska tamějšího prostředí vůči naší zemi?

Moc obdivuji mentalitu lidí v buddhistických zemích. Seznámila jsem se s tamním prostředím nejlépe během tsunami a musím říct, že se mi jejich přístup k životu líbí. Každá země má svou mentalitu a to je na světě strašně zajímavé. Snažím se, kamkoliv jedu, načerpat to, co je pro to konkrétní místo typické. Věřím, že to mi pomáhá otevřít moje obzory a vidět životní situace objektivněji.

 

Pohybujete se v prostředí úspěšných a bohatých lidí. Jak vnímáte projevy snobství? Co si myslíte o výši průměrného platu v České republice?

Někdy mám pocit, že si bohatí lidé kupují drahé věci více proto, že na ně mají, než proto, že by jim dělaly velkou radost. V České republice se ale na rozdíl od jiných zemí, kde pomáháme s HHF, žije skvěle. Průměrný plat není vždy obrazem kvality života. Ne vždy více peněz znamená lepší život.

 

 

Kdysi popudil československou veřejnost Ivan Lendl, když si při rozhovoru pro domácí televizi nechal překládat z angličtiny do češtiny. Váš akcent často vzbuzuje rozpaky, to opravdu neumíte mluvit česky?

Samozřejmě, že umím (smích). Čeština je můj mateřský jazyk. Jsem ale zvyklá vše řešit v angličtině, a pak mi chvilku trvá, než se dostanu zpět do češtiny.

 

Čtenářky by zajímaly podrobnosti o vašem přátelství s idolem ženských srdcí Bruce Willisem. Můžete nám o něm něco prozradit?

Je to dobrý přítel. Jsem moc ráda, že podporuje moje charitativní aktivity. Moc si jeho přátelství vážím. Jedním z naprosto obdivuhodných osobností je i Bono z U2. Věnuje se intenzivně pomoci ostatním a jeho charitativní projekty mají obrovský úspěch. Je skvělé, když úspěšní lidé jako on nezapomínají na pomoc ostatním a jsou ochotni využít své popularity pro dobrou věc.

 

Předvádíte modely předních světových značek. Které oděvy se vám líbí z hlediska módně-návrhářského a kterým zase dáváte přednost v osobním životě?

Mám ráda zajímavé kreace talentovaných návrhářů. Ráda také podporuji mladé návrháře, kteří mají super fantazii a umí ji využít v módě. Ve volném čase mám ráda pohodlnou módu. Džíny, kožená bunda, trička, nízké podpatky apod.

 

K ženě patří i šperky. Prozradíte nám, jaké nosíte nejraději? Máte nějakou svoji oblíbenou značku?

Nosím mnoho talismanů z různých zemí. Pro různé příležitosti dávám přednost různým šperkům. Na oficiální akce většinou doplňuji šaty šperky od společnosti ALO Diamonds, které mají širokou škálu kolekcí z kterých si vždy vyberu, například diamantové šperky. Spolupráce se špěrkařskou firmou Alo je pro mě zajímavou výzvou.

 

Jste velmi krásná žena a zřejmě vám to ještě dlouho zůstane. Můžete nám prozradit svůj recept na krásu?

Mám stále velkou radost ze života. Vše se snažím brát z té lepší stránky. Věřím, že psychika je pro tělesnou krásu velmi důležitá. Každý den se radovat a smát je podle mě nejlepší recept na krásu.

 

 

Jako úspěšná a přitažlivá žena máte mnoho příznivců po celém světě. Komunikujete s nimi, nebo si držíte odstup? Už vás někdo z fanoušků obtěžoval?

Záleží na situaci. Těší mě podpora od fanoušků. A opravdu málokdy se setkávám s někým, kdo by mě vyloženě obtěžoval.

 

Daří se vám i v osobním životě?

Ano. Jsem moc spokojená. Pomáhat ostatním byl vždy můj sen, který se mi úspěšně daří realizovat. To mě opravdu naplňuje.

 

Určitě jste se od maminky naučila spoustu receptů. Jaká jídla nejraději vaříte a jaká vám nejvíce chutnají?

Vařím ráda, i když na to nemám moc času. Nejraději kari.

 

Jaké jsou vaše úspěchy s charitativní činností?

V současné době už Happy Hearts Fund pomáhá ve 12 zemích světa. Podporujeme mnoho různých projektů a pomáháme mnoha dětem v nouzi. Každý rok organizujeme charitativní gala večer, na kterém se nám loni v říjnu podařilo vybrat 3,4 mil. dolarů. Jsem moc vděčná všem, kteří nás podporují v tom, co děláme.

 

Chtěla byste něco vzkázat lidem, kteří si náš rozhovor s námi přečtou?

Aby věřili, že i jeden člověk může změnit svět. Každá malá pomoc někomu, kdo ji potřebuje, je nedocenitelná. Pokud každý z nás pomůže jen trošku, bude se nám všem žít mnohem lépe. A pokud se nám podaří dělat to s láskou, máme vyhráno. Děkuji moc všem, kteří se pro pomoc rozhodnou.

 

Pokud byste měli chuť podpořit Happy Hearts Fund v České republice, můžete zaslat svůj příspěvek na číslo účtu: 213657380/0300

Reklama