family

Jaký model života je vám blízký? Matky a manželky „pečovatelky“, nebo uvědomělé emancipované moderní ženy? Vyzpovídali jsme tři ženy a přinášíme vám jejich názory. Shodnete se s některou z nich, nebo máte zcela jiný pohled na věc? Napište nám, jak to vidíte Vy! Nejzajímavější reakce odměníme! Do soutěže o krásné balíčky se můžete zapojit ZDE


Dobrý den,

jsem vdaná žena, s manželem jsme se brali před šesti lety. Dohromady jsme spolu devět let. Z počátku jsem měla problém pochopit některé „mužské věci“, ale nyní si myslím, že jsem to částečně pochopila a musím říci, že je mi dnešních mužů občas opravdu líto.

Dnešní ženy jsou přece jen jiné a muži z jejich chování mohou mít pocit, že pro ně vlastně nejsou zas až tak důležití, nebo dokonce potřební.

Ženy se dnes snaží uplatnit, splnit si své sny a touhy, být perfektní a dát lidem na odiv, že všechno zvládly samy. Chtějí ukázat, jak jsou silné a co dokážou. Čím víc je žena schopná a aktivnější, tím níž se muž na řebříčku jejích priorit pravděpodobně nachází.

A v tomto místě vím, že je to situace, za kterou si mohou velkou částí muži sami.

Proč tedy muž svoji partnerku nebo manželku v jejích aktivitách víc nepodpoří? Proč neprojeví spoluúčast.

Tím, že spolu ti dva neprožívají tyto situace a nejsou v nich společně, nemohou ani vést kvalitní vztah.

Ona se cítí nepochopená a nepodpořená, on zase odstrčený a často i využitý (jako trubec).

Čím víc muž protestuje a bojkotuje situace, které jsou pro ženy přirozené a přinášejí jí radost, tím víc je pak dotyčná přesvědčená, že musí dokázat, jak je to důležité. Pro ni, pro děti, pro celou planetu, kterou se rozhodla spasit za každou cenu.

To je jen taková úvaha.

U nás je to tak, že máme dvě dcery a snad ještě nějaké dítko budeme mít. Já se věnuji přírodní medicíně a aromaterapii. Dále také zdravé výživě, domu, zahradě a dalším mnoha aktivitám.

Každopádně i tak jsou můj muž a děti na prvním místě mého žebříčku priorit.

Nejvíc v životě, co mne potkalo, jsou právě oni.

Můj muž stál pokaždé po mém boku, podporoval mne a dodával mi odvahu. Nikdo jiný by to pro mne neudělal s takovou láskou a oddaností. Podpořil mě na mateřské dovolené v dalším vzdělávání, když jsem začala dělat masáže, aromaterapii i semináře. A právě to nás natolik sblížilo, že nemám potřebu ho odsouvat. Prožívá můj život se mnou a já prožívám ten jeho. Je to dokonalý člověk, ke kterému cítím velkou úctu a respekt a neskutečně obdivuji jeho práci a myšlení.

Myslí totiž jednoduše, jako všichni muži. A to nemyslím posměšně.

Když řekne, nemáš náhodou nové tričko, tak tím nechce říci: „Ty jsi zase utrácela?“, ale myslí to tak, že se skutečně jen ptá, zda si třeba nevšiml, že mám nové tričko. Nemluví záludně a dvojsmyslně.

Vím, že až budeme mít dobudovaný dům, odrostlé děti, šedivé či vypadané vlasy, budeme se těšit na společné výlety do přírody, na kolo, na společné plavání v bazénu a následnou dobrou večeři cestou domů.

Třeba už nebudeme tak zamilovaní jako zpočátku, ale budeme milovat to, že spolu můžeme být šťastní a vážit si jede druhého.

Každý večer, když si vyprávíme, co se nám přihodilo, se na něj dívám a vážím a miluji ho zas o trochu víc, protože je to fantastický člověk a je mi líto, že to tak není vždy a všude.

Ale o tom je také přece život.

Třeba se brzy objeví knihy, doufejme, že ne jen v oddělení sci-fi, o happytatínkovi a happymamince, které vyjdou z pochopení lidí, že na světě je mnoho víc závažných témat, ale nejvíc co mohou v životě dokázat, je být šťastní sami se sebou a blízkými a duchovně dorůst v úžasné bytosti, které pak společně pečují o svět.

Petra Pavlů

Souhlasíte s Petrou? Jaký je váš partnerský vztah a prožívání? Věříte v happytatínky?

Napište nám, jak to vidíte Vy! Nejzajímavější reakce odměníme! Do soutěže o krásné balíčky se můžete zapojit ZDE

Reklama