Čtenářka Petra vystudovala Soukromou střední školu podnikatelskou a v příspěvku se s námi podělí o její postřehy a zkušenosti.

Co se týká škol, tak kvalitou se moc neliší, můžu to posoudit, protože jsem vystudovala Soukromou střední školu podnikatelskou, tedy něco jako obchodní akademie. Řekla bych, že kvalita výuky byla srovnatelná s výukou na státní škole, jediné co jsme měli navíc, byl větší výběr jazyků. Základ byl angličtina a ruština a k tomu jsme si mohli vybrat buď němčinu či francouštinu.

Když už člověk platil, tak by očekával vysokou úroveň za nadstandart, ale to se bohužel nestalo. Výuka cizích jazyků u nás má nízkou úroveň. A to jak na státních tak na soukromých školách.

Navíc ceny za vzdělání jsou hodně vysoké a řada za nás si to nemůže dovolit ne v této době. Soukromé školy jsou jen pro vyvolené a bohužel se nedokážu ubránit pocitu, že si vysvědčení a diplomy kupují ti, co prostě na to vědomostně nemají.

Já se s tímto problémem setkala. I když jsem tvrdě dřela a chodila na brigády, abych si tu školu vůbec mohla zaplatit, tak se mnozí na mne dívali, že maturitu mám koupenou. A přesto se nedokážu ubránit pocitu, že někteří a týká se to hlavně VŠ své diplomy mají koupené.

Petra

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Zajímavý příspěvek.
Děkuji, že jste napsala a přeji vám v životě hodně úspěchů a štěstí – mezi lidmi, kteří si diplomy nekupují.
Saša

Saša

Téma dnešního dne: Školy soukromé versus státní

  • Jaký je váš názor na školy státní a školy soukromé?
  • Jsou soukromé školy podle vás jen pro vyvolené, nebo jsou dostupné všem?
  • A nevyrovná se školné ve školách soukromých pomalu už k učebním pomůckám ve školách státních?
  • Na jakou školu chodí vaše děti?
  • Pokud na soukromou, od jaké třídy? Už od první základní?
    Nebo až na střední, na vysokou?

Těším se na vaše příspěvky a taky, že se něco nového dozvím :)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jendu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: Vlastivědnou knihou: Putování s knihou a meruňkovým šamponem Garnier (ten je pro děti)

ddd

Reklama