Zpěvačka Petra Janů (56) ještě donedávna utrácela jako o život. Kupovala si stále boty a šaty, až se to přestalo líbit jejímu manželovi Michalu Zelenkovi. A tak se zařekla, že v roce 2009 nakupování výrazně omezí.

„To bylo nějaké zvláštní životní období. Tehdy jsem si myslela, že mám platinovou platební kartu," přiznává Petra Janů.

Dnes už ví, že tolik bot a oblečení mít nemusí, o každém nákupu přemýšlí.

Možná i proto, že skoro všechno, co chtěla a o čem snila, už má.

Jak tvrdí, když se budeme snažit, sny se nám splnit mohou. Před lety si přála být zpěvačkou a stalo se. Nyní má už na svém kontě téměř dvacet hudebních alb.

„A vidíte, na některých deskách zpívám i s velkými orchestry. To jsem si taky moc přála,“ chlubí se rodačka z Prahy.

Aby nemluvila jen o radostech života, přiznala, že moc dobře ví, co je zklamání, omyly a maléry. Ale podotýká, že ze svých průšvihů si pokaždé něco vezme. Hodně se poučila díky ošklivé autohavárii, kterou měla před dvanácti lety. Od té doby je mnohem pozornější a častěji na silnici předpovídá nenadálé situace.

„Byl to špatnej rok. Jedno auto nám tehdy ukradli, druhej auťák jsem roztřískala a ani výdělky nebyly, protože jsem měla sedm šroubů v noze. Zkrátka to byl balíček průšvihů úhledně zabalenej zlatou mašlí. Tehdy jsme doma poznali, kdo za co stojí a kdo nestojí ani za zlámanou grešli. Ale mohla jsem dopadnout ještě mnohem hůř. Dneska už si vážím normálních věcí a dávám si jen takové cíle, abych je mohla zvládnout,“ říká trojnásobná Zlatá slavice.

Reklama