O zahradě a zahradničení jsem si povídal se zpěvačkou Petrou Černockou. Sama má zahrady hned dvě - jednu menší v Praze a druhou velikou na chatě. A snaží se v nich vytvořit soulad praktičnosti a krásy...

Tématem je dnes zahrádka, milé čtenářky. Jak zahradničí populární zpěvačka Petra Černocká?

Je pro vás zahrada spíš práce, nebo místo odpočinku?
Já se snažím tyto dvě věci nějak vyvažovat. V Praze mám malou zahrádku - tu kytka, tam kytka a občas nějaký keřík - tak ta je spíš místem odpočinku. Na chatě je to větší, takže tam se nedá jen odpočívat, tak se snažím občas vypěstovat něco do kuchyně. To víte, jsem ženská. Navíc mi na chatě manžel postavil obrovský skleník, tak tam je to někdy docela práce. Ale v Praze mám zahrádku jen proto, abych z okna koukala do kytiček.

A co vás na zahradě víc těší?
To víte, že mám raději jako ženská okrasnou zahradu. Ale zase jako kuchařka považuji za povinnost, mít vlastní bylinky - tu schovaný truhlík, tam malý nenápadný záhonek... nesmí se to přehánět a v první řadě to prostě musí být hezké.

Téma dne 17. května 2011: Vyfoťte svou zahrádku

Všechno kvete, pučí, bzučí a zpívá - je tu květen a v zahradách nastalo to nejbarevnější období.

  • Pochlubte se svou zahrádkou a vyfoťte ji!

Ano, ano, vyfotografujte k dnešnímu tématu svoji zahrádku a pošlete mi ten obrázek v elektronické podobě do redakce. A pozor! Chci jen jeden obrázek - ten nejkrásnější pohled na vaši zahrádku. K obrázku mi připište, co přesně na něm je a proč se vám tenhle pohled tolik líbí. To všechno zašlete na redakční e-mail 17. května 2011 do 15.00 hodin.

Nejkrásnější zahrádku ocením malým dárkem, totiž knížkami Zahradničení s měsícem od Reginy Engelkeové a Velká kniha o bylinkách od Jekky Mcvicarové z (oba tituly vydal Knižní klub).

zahradniceni bylinky

Reklama