Petra Buzková doposud zkoušela svoje síly a schopnosti.

O jejím horoskopu lze říct, že v ranečku možností, který si tato právnička a odcházející ministryně od mala nese, je zejména touha citlivě kočírovat druhé, vykládat jim a pro ně pravidla, v ideálním případě sama se podílet na vzniku nového řádu věcí, a přitom si zachovat odstup, nenechat se sama semlít do jakéhokoliv odstínu životní šedi.

Šestnáctiletým působením ve vrcholných funkcích politiky Petra Buzková prošla dokonalou přípravou pro práci v advokacii, kam se chystá. Zdá se Vám to paradoxní? Vysoká politika jako příprava pro „obyčejné“ finanční a obchodní právo? Ale kdež, tahle dáma, svým intelektem převyšující leckterého „člověka“, má v sobě podle horoskopu i notnou dávku naivity, kterou teprve životními zkušenostmi umenšuje a postupně proměňuje ve schopnost prohlédnout člověka naproti sobě, vytěžit z něj, co se dá, a posléze se mu stát i autoritou – oporou. V parlamentu prošla velkou školou, tohle bude její ,,vysoká" a dál uvidíme, kam zamíří.

Petra Buzková se nepodřizuje, že jen tak poslouchala a učila se - to ne, to ne, ale dnes už ví, jaké prostředky „nefungují“, chce-li člověk dosáhnout cíle (a to je pro ni moc důležité), co je třeba v sobě krotit, co upřednostnit v projevu. Sama vypráví, jak v počátcích působení v parlamentu třískala papíry o stůl, když se jí nedařilo prosadit, co chtěla…

Její slabinou jsou muži. Ne pro fyzickou přitažlivost, ale protože je má za jiný živočišný druh, za soupeře v jinak srozumitelném řádu života na planetě. Až tohle povolí, až jí to bude jedno, začnou ji poslouchat.

Kvůli pocitu dobrého zázemí potřebuje spíše obecný respekt než útulný stereotyp domova. Nemá talent pro rodinný život, balancuje mezi potřebou dělat „něco víc“ a nutností být mámou a manželkou bytostem, které má ráda.

V současnosti tedy přechází k advokacii. Přijdete-li jí „pod ruku“, nepokoušejte se kličkovat, Petra Buzková už umí druhého „přečíst“ a jít k jádru věci způsobem, jaký se těžko odmítá.

Nakonec malý citát z rozhovoru pro iDNES, kde Petra Buzková odpověděla na otázku, zda má smysl projekt „Jak se stát političkou“:

Myslím, že ano. Nespasí to určitě všechno, ale někdy taková užitečná rada dokáže neuvěřitelně pomoct. Ještě v dobách Miloše Zemana, kdy jsem dostávala přes hubu, kamkoliv jsem vešla, jsem se v jednom ženském časopise dočetla pravidlo: „Když jdeš do nějaké bitvy, už se dopředu tvař, že jsi vítěz.“ Zkusila jsem to a ono to zafungovalo. Prostě někam přijďte a mějte na tváři výraz: „Vůbec nevím, o co se tady snažíte, protože vítěz jsem já.“

Reklama