Tatínek zemřel, když chodila do první třídy. Jakožto na jedináčka se na ni proto její maminka až nezdravě upnula. Velmi se o svou dceru bála, nepouštěla ji samotou ven, do školy a ze školy ji doprovázela celých devět let. I když to časem začalo být Petře nepříjemné, hlavně kvůli posměškům spolužáků, maminku nepřesvědčila. A jelikož se lišila, čelila posměškům a neměla ani žádné kamarády. Na gymnáziu už si sice vydobyla jistou volnost, ale i tak musela denně tři hodiny dojíždět. Maminka nepřenesla přes srdce, aby zůstala na internátu.
5d9739c2d2023image.png

V dospělosti se nic nezměnilo

„Jestli jsme si myslela, že s mou dospělostí mi dá i víc volnosti, spletla jsem se. Měla mě stále pod drobnohledem, potřebovala vědět o každém mém kroku. Jakmile se objevil nějaký kluk, hned mi ho začala rozmlouvat. Když jsem na její rady nedala, pustila se do vydírání. Prý ji nemám ráda, chci ji opustit a nechat úplně samotnou. Mám ji moc ráda na to, aby viděla, jak se trápí. Nejvíc času jsem tak vždy trávila s ní, a to žádný z mých partnerů nedokázal akceptovat,“ svěřuje se Petra, která se ale jednoho dne rozhodla říci dost. To když poznala Adama. Od své maminky se k němu dokonce odstěhovala. Ale ne na dlouho.

Přítel to nesnesl

„Matka mi neustále telefonovala, na návštěvy chodila den co den, což se Adamovi přirozeně nelíbilo. Když jsem se ji ale pokoušela usměrnit, plakala, že nemá pro koho žít. A vyhrožovala, že se raději zabije, protože já, do které tolik investovala, už ji nemám ráda a nepotřebuji. Neměla jsem nikdy to srdce, abych ji poslala domů. Až Adamovi jednoho dne došla trpělivost a rozešel se se mnou,“ vzpomíná dcera, která se pak poslušně vrátila domů. A maminka zase zářila štěstím.

Neumím ji zklamat

„Dnes je mi dvaačtyřicet a nemám nic. Tedy krom své matky, přirozeně. Bydlím u ní, protože nechce ani slyšet o tom, že bych si našla vlastní byt. Hned začne prosit, slibovat a pak i vyhrožovat. No a já vyměknu. Nedokázala bych žít s pocitem, že by si fakt něco udělala. A navíc je pravdou, že ona tu pro mě vždy byla, když jsem ji jako malá potřebovala. Nejsem schopná ji zklamat,“ smutní Petra, která už se smířila s tím, že zůstane bez dětí.

Čtěte také:

Reklama