Když byli Petra s Davidem ještě manželi, ve výchově jejich dnes už desetiletého syna Marka sdíleli stejné názory. A to i co se jídelníčku týče. „Vždycky jsem to tedy byla hlavně já, kdo tíhnul ke zdravé stravě. Ale David proti tomu nic neměl. Dokonce mi často děkoval, že jsem ho naučila jíst lépe. Prý mu to tak vyhovuje a cítí se moc dobře. Rychlá občerstvení od té doby obcházel obloukem. Kupovali jsme domů výhradně kvalitní potraviny, často v bio kvalitě. A u Marečka jsme si to hlídali o to víc. Nepřeháněli jsme to u něj se solí ani s cukrem a polotovary mu nikdy nedávali. Vždy měl poctivou, domácí stravu,“ vzpomíná Petra. Jenže dnes je vše jinak.

Když si před dvěma roky našla novou známost a požádala o rozvod, svěřil soud bývalým manželům Marečka do střídavé péče. „Vůbec jsme se nerozešli v dobrém, David mi nikdy neodpustil, že mám jiného. A tak mi škodí, jak jen může. Bohužel nejčastěji přes našeho syna. Že mu o mě vykládá kde co, na to jsem si už zvykla. Co mě ale mnohem víc užírá, to je způsob stravování, jaký mu nabízí,“ zlobí se Petra, která proti tomu však nemůže vůbec nic dělat.

„Těžko lze někoho žalovat za to, že koupí dítěti bonbony, čokoládu, přesolené brambůrky, vaří mu z polotovarů nebo ho rovnou vezme na oběd do řetězce rychlého občerstvení. A to není žádná výjimka! Naopak se to stává Marečkovou stálou stravou, když je zrovna u svého otce. Ba co víc, u mě doma pak syn vyžaduje to samé. Zdravé jídlo mu přestává vonět,“ krčí rameny jeho zoufalá maminka, která se o tom s bývalým partnerem snažila už mnohokrát hovořit.

„Vždy mě jen odbude, že si vymýšlím a přeháním. Prý se u něho Mareček stravuje úplně normálně, jako všechny děti jeho věku. No jo, to mu neberu! Ale je o co stát, aby si náš syn ničil už odmala zdraví jako ostatní?“ uzavírá své postesknutí si Petra.

Čtěte také:

Reklama