Jako jediný zástupce České republiky, a v současnosti jeden z nejprodávanějších zpěváků, byl Petr Kolář vybrán, aby reprezentoval naši zemi v rámci Mezinárodního hudebního festivalu s názvem Cesme International Song Contest 2007, který se již po několikáté uskuteční v městě Izmir v Turecku od 11. 7. do 15. 7. 2007.

Ačkoli Petr Kolář na letošní léto avizoval spíše studiovou práci na své připravované desce než nejrůznější festivalová vystoupení, přesto si jedno neodpustí. A to přímo v Turecku na Mezinárodním hudebním festivalu, na kterém mimo naší země bude zastoupeno například i Bulharsko, Polsko, Itálie, Estonsko nebo Francie.

Celkový počet soutěžících bude 12 a každý účastník uvede jednu skladbu formou halfplaybacku před porotou, která je složena z osobností mezinárodního show businessu. Soutěžící čeká řada rozhovorů pro média a přímý televizní přenos v rámci závěrečného soutěžního večera.

Petr se jako jediný český zástupce představí s písní „Ještě že tě lásko mám“ (autorů Karla Svobody a Petra Šišky). „Pořadatelé soutěže si píseň vybrali ještě mezi několika mými dalšími singly. Věřím tedy, že znají turecké publikum a jeho vkus,“ říká Petr Kolář, kterého čeká česká premiéra před tureckým publikem, neboť píseň uvede v rodném jazyce.

„Do Turecka se těším! Hlavně chci poznat jak fungují takovéto akce v zahraničí, protože jsem se nikdy neměl možnost něčeho takového účastnit,“ dodává zpěvák.

Reklama