Ode dneška nově v našich tématech vždy oslovíme jednu známou osobnost a zeptáme se jí na názor k tématu. Dnes se s námi podělí o své zkušenosti s cestováním s dětmi známý producent, kaskadér, herec a podnikatel Petr Jákl.

Petr Jákl se nejprve proslavil jako judista, později působil jako kaskadér a herec. Nyní se věnuje podnikání a produkování filmů. Jeho posledním úspěšným počinem byl film KÁJÍNEK natočený podle skutečného případu nejslavnějšího českého vězně Jiřího Kájínka. Je ženatý s televizní rosničkou Romanou Jákl Vítovou, s níž do rodiny brzy přivítají druhého potomka.


Jak zvládáte cestování s dětmi?

Než jsem měl své vlastní, tak jsem žádné takové zkušenosti neměl, ale teď se snažím to zvládat celkem v klidu. Zrovna dnes jsem svou dceru Sofinku (3) vezl do školky autem a moc se jí nechtělo, tak jsem jí celou cestu zpíval písničku: Jedna dvě, Honza jde, nese pytel mouky… A to se jí moc líbilo. Snažím se s ní hodně povídat, ale Sofinka se při jízdě autem ráda jen tak dívá mlčky z okna.

Už jste s dcerkou absolvoval delší cestování například na dovolenou?
Ano, a dokonce jsme letěli. To bylo pochopitelně o něco složitější, protože i když se dcerka na cestu letadlem těšila, tak to přeci jen bylo šest hodin letu a hlavně cestou zpátky už jí to nebavilo. Když s ní takhle cestujeme, bereme jí nějaké hračky, skládáme s ní během cesty pexeso nebo si jen tak povídáme. Viděl jsem, že některé děti mají i malé přenosné televize, ale to jsme jí zatím nepořídili.

Petr Jakl

Reklama