Zpěvák Petr Bende (30) změnil názor a pěvecká soutěž X Factor se mu s přibývajícími koly začíná líbit. Dokonce ho chytla natolik, že si v duchu tipuje, kdo zvítězí. "Mám tam kamaráda Jirku Zonygu, který má za sebou odzpívaných hodně dobrých věcí. Navíc si myslím si, že má i vyzpívaný hlas. Stal jsem se jeho skalním fanouškem a držím mu palce, uvidíme, jak diváci rozhodnou... Pak tam jsou další mně spřízněné duše, třeba All X z Brna," prozradil Petr Korzu.

Bezprostředně po zahájení soutěže přitom tvrdil, že zpěváci X Factoru jsou strašní.
"Jsem rád, že soutěž postupně gradovala. Navíc se mi líbí, že je volnější, než byla SuperStar. Zpěváci si mohou věci upravovat, jak chtějí, což je určitě velký přínos. Mohou využívat i různá nahrávadla, my jsme měli jen stroze dané písničky a nemohli jsme s nimi nic dělat," tvrdí zpěvák, který před třemi lety skončil jako druhý v soutěži Česko hledá SuperStar

Znamená to, že Petr lituje, a kdyby měl možnost volby, tak by se raději přihlásil do soutěže X Faktor?
"To se nedá říct, za účast v SuperStar nestydím, nemám proč. Mám za sebou dvě vydané desky, stovky koncertů, píšu si písničky a každému dojde, že nejsem jen ten ze SuperStar, ale že jsem i skladatelem," říká Bende.Na rozdíl od jiných účastníků se nikdy nesetkal s odmítnutím svého koncertu pořadateli kvůli tomu, že zpíval v pěvecké soutěži. Fanoušky on ani jeho kapela neztratili ani poté, co se vrhl coby zpěvák do víru muzikálů.
"Musel jsem se poprat s tóny, které normálně nezpívám, a také s tím, že jde o hudbu napsanou jiným autorem. Většinou totiž zpívám svoje písničky. Byla to určitě nová zkušenost," konstatoval.
Do muzikálu přitom Petr nikdy nechtěl vstoupit a zřejmě svůj počin už asi jen tak nezopakuje. Nabídku od Janka Ledeckého přijal po zralé úvaze a v roli kralevice dánského slaví u diváků úspěch.
"Hamlet má na naší scéně výjimečné postavení, myslím si, že je z našich domácích muzikálů dosud nepřekonaný. A snaha zkusit něco nového byl i další důvod," dodává Bende.

Reklama