Přestože zpěvák Dalibor Janda (55) oslavil své narozeniny již v březnu, hlavní dárek si vybral teprve včera, kdy vyvrcholila jeho velká koncertní šňůra v pražské Lucerně. Po 25 letech tam vystoupil se svojí bývalou skupinou Prototyp.

Trojnásobný Zlatý slavík začal svoji šňůru dvanácti koncertů 18. září v Hradci Králové a jeho show gradovala v Lucerně. A výročí slavil Dalibor hned několik.

„Beru to jako výročí čtvrtstoletí profesionálního zpívání a zároveň jako takový hlavní dárek k narozeninám, které jsem sice měl již 21. března, ale dlouho jsme s kamarády a rodinou přemýšleli, jak bychom to oslavili. A nakonec jsme se rozhodli, že je naplno oslavíme až v Lucerně,“ vysvětluje
zpěvák, který zároveň vsadil i na atmosféru Vánoc. „Je to ke konci roku, takže jsme tento koncert pojali i trochu vánočně,“ dodává Janda.

Na koncert si pozval řadu hostů. Kromě své dcery, zpěvačky Jiřiny Jandové, také zpěvačku Ilonu Csákovou, hudebníka a zpěváka Petra Bendeho nebo frontmana skupiny Olympic Petra Jandu. Pogratulovat mu k narozeninám přišli tvůrce jeho 61 hitů Jan Krůta a herec Jan Přeučil, který mu namluvil album Hurikán.

Bende vyrůstal na jeho písničkách

„Pozval jsem si hosty, kteří na mých písničkách spolupracovali nebo na nich vyrůstali. Do druhé skupiny patří například zpěvák Petr Bende, který se mi asi před rokem svěřil, že vyrůstal na mých písničkách,“ vypráví Janda.

Zpěvák odehraje poslední koncert 17. 12. v Plzni, a pak už se bude věnovat dalším aktivitám. Čeká ho vydání koncertního DVD, které by mělo být venku na Valentýna 2009, a příprava dalších koncertů.

„S Jirkou Nepomuckým jezdíme pravidelně koncerty o dvou kytarách. Máme asi šedesát vystoupení ročně. A v dubnu pak plánujeme uspořádat další turné, ale to se ještě uvidí podle rekapitulace tohoto turné. Já pevně doufám, že všechno dobře dopadne,“ přeje si zpěvák, který v Lucerně převzal pohár ke svému jubilejnímu čtyřtisícímu koncertu.

Reklama