Chcete dostat děti od počítače ven, na sluníčko? Možná vám s tím pomůžeme! Vzali jsme kus pruhované látky a zamysleli se nad tím, k jakým venkovním aktivitám pro děti bychom je mohli použít. Stačila trocha představivosti a jedny nůžky a na světě byl hned ne jeden, ale pět nápadů. Prvním byl tento jednoduchý stan.

Chcete dostat děti ven na čerstvý vzduch častěji? Nám se to podařilo pomocí metrového textilu, z nějž jsme vytvořili tento útulný stan. Stačí jen vzít kus provazu, přehodit látku přes něj a přidat plyšové hračky a měkoučké deky.

Vytvořte dětem venkovní divadlo – stačí jen pověsit dva kusy látky jako oponu, a pak dodat kulisy jako je třeba hrad vyrobený z lepenky apod.

Divadlo pod širým nebem

Vzali jsme naši metráž a ustřihli z ní dva kusy, z nichž jsme udělali oponu. Pak už stačilo vzít prádelní šňůru a kolíčky a vyrobit kulisy.

pexeso

Obří pexeso

Rozstříhejte jednu z opon na čtverečky. Pak vezměte jiné kusy látek a vystřihněte z nich vždy dva stejné čtverečky stejné velikosti, jako jsou ty pruhované. Pak už jen sešijte pruhované čtverce se čtverci s jiným vzorem. Výsledkem bude obří pexeso, kterým si můžete trénovat paměť.

Pexeso ukazující pexeso. Čtverečky byly vytvořeny sešitím látkových čtverců.

To je legrace! Zavěste pruh látky na šňůru a vystříhněte do ní otvory různých velikostí. Dětem pak dejte za úkol, aby se do otvorů trefovaly různě velikými míči.

Góóóól!

Máme pro vás nápad na skvělou zábavu na dovolenou nebo pro dětské oslavy. Vezměte si druhou část opony a vystříhejte do ní různě velké otvory. Nad každý otvor napište, kolik bodů děti získají, pokud se trefí. Pak už jim dejte do ruky pár různě velikých míčů a sledujte, jak se skvěle baví.

Kolečka látky, která vám zbyla po minulé hře, nevyhazujte a použijte je na další hru.

Pálí mě půda pod nohama!

Kolečka látky, která vám zbyla po minulé hře, nevyhazujte a použijte je na další hru. Pravidla jsou jednoduchá – k vítězství dětem bude stačit, pokud vyznačený úsek přeskáčou po kolečkách a ani jednou se nedotknou „rozžhavené lávy“ okolo.

Inspiraci jsme hledali na www.ikea.com

Další nápady hledejte i zde: