Pět let! Pět let jsem máma. Za tu dobu se výrazně změnil můj přístup k lecjakým věcem. Neříkám, že se ze mě stala zkušená matka, kterou nic nerozhodí. Ale den za dnem zkrátka roste moje mateřské sebevědomí. A to i na cestách. Nechte se inspirovat našimi výlety.

STROMOVKA

Do Stromovky se můžete dostat z několika směrů, projít ji skrz naskrz... Je obrovská. Pokud máte kočárkové dítě, můžete tam korzovat do prošoupání podrážek. Oříšek to začíná být ve chvíli, když vaše dítka chodí, ale zas až tolik toho neujdou. Prostě jako náš Brácháč:-). Já volím pohodlnou cestu buď vlakem do stanice Holešovice zastávka, anebo tramvají do zastávky Výstaviště Holešovice. Poté pokračujeme kolem tramvajové točky u Planetária (mimochodem, zde se každý víkend můžete s dětmi podívat na astronomické pohádky, vhodné od 4 let) až k hřišti Vozovna. Ovšem o víkendu počítejte s tím, že Stromovka ztrácí své kouzlo:-(. Za mě jednoznačně ve všední den!

Stromovka s dětmi

děti ve Stromovce

V restauraci Vozovna si můžete dát i oběd či přebalit dítě. Pokud jste pankáči, můžete projít celou Stromovkou, pak Papírenskou ulicí až k nádraží Podbaba a skočit do vlaku třeba směr Roztoky u Prahy, o kterých bude nadcházející tip. Naše děti se dostatečně unaví i pobíháním mezi stromy kousek od Vozovny. Podrážky zůstaly zatím vždy čisté:-).

VLAK, KOLO (odrážedlo), PŘÍVOZ V ROZTOKÁCH U PRAHY

Taková malá trojkombinace, vhodná i na jedno slunečné odpoledne:-). Já ji doporučuji jako výlet s kočárkem, odrážedlem či dětským kolem.

Na Masarykově nádraží nebo na Nádraží Holešovice skočte do vlaku a vyrazte na cestu dlouhou 10-15 minut, směr Roztoky u Prahy. Jen pozor, pokud pojedete z Masaryčky, připravte se v Roztokách na bariérový výstup z nádraží – budete muset  zdolat cestu podchodem, kde jsou jen schody. Anebo to střihnout přes koleje, což osobně nedoporučuji. Ale dělá se to. Bohužel. Z nádraží se vydejte k hlavní ulici a po ní cca 100 m do kopce k první odbočce vpravo. Pak už vás čeká cesta po nefrekventované silničce, která vás zavede až k přívozu do Klecan. Pozor – přívoz jezdí jen v ranních hodinách a pak až odpoledne, je třeba sledovat jízdní řád

Cesta přívozem na druhou stranu řeky trvá sotva 2 minuty, lze ji absolvovat s kočárkem i s jízdním kolem. Ale i ty dvě minuty jsou pro děti zážitek. S kočárkem se do přívozu nastupuje celkem pohodlně, je zde totiž nájezd. Měla jsem tu čest jet i přívozem ze ZOO a taky na Smíchově, ale ani jeden z nich neumožňoval tak pohodlné nastoupení. Na druhé straně řeky, v Klecanech, můžete vydechnout na oploceném dětském hřišti, občerstvit se, nebo se vydat po, dle mého názoru, celkem frekventované cyklostezce. My to raději stočili zpět na roztockou stranu, kde jsme to po necelém kilometru klidné asfaltové stezky  zakončili v občerstvení u Šraněk. Tady se děti vyřádily na hřišti a nic po nás nechtěly:-).

cyklostezka

Stezka v Roztokách u Prahy

Další tip pro Roztoky u Prahy najdete i zde.

GUTOVKA

Tip hlavně pro milovníky metra. Jen pár metrů od stanice metra Strašnická (má bezbariérový výstup) najdete super areál Gutovka. Dětské hřiště je oplocené a hlavně (!) sousedí s pizzerií, kde je dětský koutek i přebalovací pult:-). Takže pokud vás už nebaví to vaše hřiště, skočte do metra a zajeďte si třeba sem.

gutovka

Foto: Facebook Gutovka nás baví

Další tip kam v Praze s dětmi a kočárkem najdete zde: http://www.sdetmivbaglu.cz/category/praha/ a zde http://www.sdetmivbaglu.cz/category/praha-a-spolujezdci/.

Těch možností je spousta! Stačí jen mít oči otevřené. Jedna z věcí, které jsem se coby máma naučila – všímat si detailů a radovat se z mála. Vidět věci, které dospělý člověk bere jako samozřejmost nebo je vůbec nevnímá, ale dítě je vnímá neskutečně intenzivně. Cestování a výletování je pro mě teď víc o prožívání právě takových maličkostí, protože cíl nemusí být někdy ani dosažen:-). A je to fajn!

Foto: www.sdetmivbaglu.cz

s dětmi v báglu

Jana - zakladatelka blogu sdetmivbaglu.cz tráví co nejvíce času s dětmi v přírodě, na výletech. Její zážitky i dalších výletníků najdete na blogu plném nápadů na cesty a nejen na ně.  

Čtěte také:

Reklama