Pět let! Pět let jsem máma. Za tu dobu se výrazně změnil můj přístup k lecjakým věcem. Neříkám, že se ze mě stala zkušená matka, kterou nic nerozhodí. Ale den za dnem zkrátka roste moje mateřské sebevědomí. A to i na cestách. Nechte se inspirovat našimi výlety.

CHUCHELSKÝ HÁJ, MINIZOO A DOSTIHY

Tentokrát tip pro milovníky vlaků a zvířat. Pokud nemáte rádi o víkendech davy lidí v ZOO v Praze, toto je pro vás jedna z možností. I když bylo neskutečně krásné jarní počasí, bylo zde stále přijatelně návštěvníků. Vlakem se sem dostanete třeba z Prahy hl. nádraží a to konkrétně do stanice Velká Chuchle. Pak musíte buď pěšky, nebo popojet autobusem do zastávky Škola Velká Chuchle a vydat se dále po žluté. Pokud pojedete autem, dojet se dá až k naučné stezce, a to ulicí Pod Akáty až na její konec, kde je malé parkoviště.

směrovky

My jsme zvolili cestu k lesní ZOO z této strany, od ulice Pod Akáty, neboť se jedná o krásnou cestu v polostínu, která je celá sjízdná s kočárkem. K samotné minizoo to je dle mého odhadu cca 1,5 km lehce do kopce. Žloutková to vyběhla s přehledem a Brácháč, nemít kočár na spaní, dal by to také. Další cesta vede přímo od nádraží (viz mapka), ale dle dostupných informací není ideální pro kočárek (ale cesta je kratší).

minizoo

V minizoo nás nejvíc zaujali daňci a mufloni. A mě osobně kačer, který zmastil kačenu zobákem. Ten jí dával na frak! Až jsem na něj křičela, zvyklá z domova, ať ji nechá!

zvířata

Děti též oslovilo malé dětské hřiště a párky z občerstvení (to však funguje jen o víkendu). My jsme si zde dali takový malý sváteční nedělní oběd – párky:-).

Vyhlídka u kostela nabízí výhled na Prahu. Osobně mám tyhle pohledy z ptačí perspektivy velmi ráda a naše děti to také baví. Prostě taková 3D encyklopedie zdarma:-).

Další tip na komornější ZOO v okolí Prahy najdete i zde.

ZÁVODIŠTĚ CHUCHLE

My jsme ještě z Chuchelského háje vyrazili směrem k závodišti. Když už, tak pořádně! A byl to zážitek:-). Já vám řeknu, mít peníze, tak je tam prošustruju:-)! Opravdu mě lákalo si vsadit, naprosto chápu ty skupinky babiček a dědečků, co tam srkali turka a horlivě zaškrtávali své tipy.

koně

Kromě samotných závodů můžete s dětmi dokonce okouknout koně před závodem či jejich sprchování po závodě (když je horko). Brácháč byl celý blažený:-).

Děti si mohou zdarma zajezdit na ponících (resp. jízdné je dobrovolné nebo se platí v naturáliích jablky a mrkví). Já osobně bych doporučila s sebou cyklohelmy. Nikdo je tam sice neměl, my je zapomněli, ale člověk nikdy neví.

A dále je tu pro děti možnost nakrmit i kozičky, pohrát si na hřišti anebo za těžké peníze využít kolotoč, skákací hrad nebo trampolínu. Jo a přebalováky tu také mají! Prostě baby friendly areál. Doporučuji deku s sebou, dá se tu i krásně poležet.

Co se vstupného týká, my jsme platili celkem 129 Kč, protože jsme koupili vstupenku na Slevomatu. Cena  za dospělého je jinak, tuším, 120 Kč. V případě cesty autem doporučuji zaparkovat někde opodál, protože před samotným závodištěm byla velká zácpa, a ušetřených 50 Kč za parkovné pak můžete třeba vsadit:-).

Foto: www.sdetmivbaglu.cz

s dětmi v báglu

Jana - zakladatelka blogu sdetmivbaglu.cz tráví co nejvíce času s dětmi v přírodě, na výletech. Její zážitky i dalších výletníků najdete na blogu plném nápadů na cesty a nejen na ně.  

Čtěte také:

Reklama