Pět let! Pět let jsem máma. Za tu dobu se výrazně změnil můj přístup k lecjakým věcem. Neříkám, že se ze mě stala zkušená matka, kterou nic nerozhodí. Ale den za dnem zkrátka roste moje mateřské sebevědomí. A to i na cestách. Nechte se inspirovat našimi výlety.

Když se podívám zpětně na dobu, kdy byla Paní Žloutková ještě malinká, bylo pro mě cestování velkým oříškem. Kromě bezbariérových spojů jsem řešila, kde nakojím, kde přebalím, kdy na minutu přesně tohle všechno udělám. Táhla jsem s sebou skoro loďák potřebných pomůcek a byla spíš víc ve stresu, než že bych si to užívala. Až časem jsem pochopila, že přebalit a nakojit jde v podstatě všude a kdy přesně to bude, není vytesáno do kamene.

Páté narozeniny připadají na den akce S kočárkem Prahou, tak jsem se rozhodla, že sepíšu pět tipů na výlety v Praze, a to prostřednictvím MHD:-). Ráda bych ukázala těm, co mají třeba těch pět let ještě před sebou, že není třeba se bát. Jediné, co je třeba – užívat si každý den!

park Řepy

AKTIVNÍ LESOPARK ŘEPY

Přiznávám, že jsem se tam chystala autem už několik týdnů a vždycky jsem vyměkla. A to jsem v Řepích bydlela a v podstatě tuším, kde to tam je:-). Jenže to parkování, to mi dělá starost:-). Takže mě tentokrát předběhlo Véčko (manžel). Teď tu budu tak trochu machrovat, ale zatímco tam byl s dětmi, měla jsem nohy nahoře a RELAXOVALA!

Lesopark Řepy v Praze

Ale pozor, v mezičase jsem si nastudovala trasu skrz MHD: Tramvají č. 9 dojet do stanice Hlušičkova, nebo shora tramvají přijet na Bílou Horu. Nedokážu odhadnout, jak moc to je ze zastávek daleko, ale z Hlušičkovy se to zdá kousek. Véčko parkoval u Krematoria Motol (což je ještě o kousíček dál) a došli to s dětmi v pohodě pěšky. Lesopark můžete projít křížem krážem s kočárkem nebo ho projet na kole či odrážedle. Děti se tu určitě zabaví!

lesopark

V lesoparku je možnost piknikovat a grilovat, takže v případě pěkného počasí se na to připravte. Já osobně doporučuji návštěvu ve všední den dopoledne:-). Pokud vyrazíte s odrážedly či koly, tak další cyklotip v okolí najdete zde: Dopravní hřiště Vypich.

Těšte se na další výlety, které budou následovat!

Foto: www.sdetmivbaglu.cz

s dětmi v báglu

Jana - zakladatelka blogu sdetmivbaglu.cz tráví co nejvíce času s dětmi v přírodě, na výletech. Její zážitky i dalších výletníků najdete na blogu plném nápadů na cesty a nejen na ně.  

Čtěte také:

Reklama