5d84bc22a8150obrazek.png
1) Mluvíte jen o sobě

Já, já a zase já. Pokud převedete každý rozhovor ke své osobě, zatímco vaše kamarádka stihne říct leda tak ahoj, je to chyba. Snažte se, aby každá z vás měla svůj prostor a mohla té druhé odvyprávět, co ji tíží nebo těší. Nezapomínejte naslouchat!

2) Stěžujete si

Určitě to také znáte. Máte dobrou náladu, ale stačí chvíle s pesimistou a škarohlídem, aby i váš den zešedl. Domluvíte se s takovým člověkem zase brzy na kávu? Zřejmě ne. Jistě, přátelé jsou tu od toho, aby si vyslechli i naše bolístky. Jenže pokud si budete na něco stěžovat pokaždé, když se setkáte, nevydrží s vámi ani nejlepší přítel.

3) Není na vás spoleh

Často na poslední chvíli rušíte domluvenou schůzku, nebo na pevno domluvenou výpomoc, takže s vámi nikdo předem už raději ani nepočítá? Pak rozhodně nebudete patřit mezi ty nejoblíbenější přátele. Nesmíte se tedy divit, že příště požádají o pomoc někoho spolehlivějšího.

4) Jste nejchytřejší

Dobrá rada nad zlato. Jenže když už jich je moc, a navíc jsou nevyžádané, začnou pořádně tížit. Pravděpodobně to myslíte dobře a vaším cílem je dotyčnému pomoci. Ale zkuste vzít v potaz, že ne vždy potřebují vaši přátele radit. Často jim bohatě stačí, když je vyslechnete. Co se obzvláště nevyplácí, to bývá kritika kamarádčina partnera.

5) Porovnáváte a soupeříte

Přijde se vám přítelkyně pochlubit výhodně koupenou sukní, ale vy ji hned utnete s tím, že jste ještě lepší kousek koupila za ještě lepší cenu? Nebo se nahlas divíte, že kamarádčina dcera ještě nechodí, zatímco ta vaše už běhá? Může to být pravda pravdoucí, ale nechte si to pro sebe.

Čtěte také:

Reklama