Oči jsou nejdůležitější a mnohdy nejkrásnější body ve tváři. Očí si všimneme ze všeho nejdříve. Oční kontakt je ten nejrychlejší a nejspolehlivější způsob seznamování. Očím věnujeme největší pozornost, když se líčíme. Líčením je můžeme nejen zvýraznit a zkrášlit, ale i zkorigovat nedostatky, kterými nás příroda obdařila. 

Jestli jste s tvarem, posazením i výrazem svých očí spokojená, pak je vám co závidět, ale přiznejme si, většina z nás by nějakou tu chybičku na jejich kráse našla. Zdají se nám moc malé, blízko u sebe, zapadlé, smutné.

Nevadí, víme jak to napravit. Pomocí jednoduchých triků, které zvládne každá z nás.

Ještě než začneme kouzlit, připomeňme si několik zásad, kterých bychom se měli držet:

1.
Začínejte vždy světlým odstínem a postupně vrstvěte tmavší.
2. Světlé stíny nanášejte vždy k vnitřnímu koutku, tmavé k vněšímu.
3. Barvy se musí vzájemně prolínat.
4. Aby se stíny nevpíjely do záhybu víčka, je potřeba nanést podklad (pudr, podkladovou bázi a pudr, nebo jen stín v barvě pleti).

Triky pro malé oči:
Vaše oči budou vypadat větší, když tmavší stín nanesete těsně nad záhyb víčka a rozetřete jej směrem nahoru. Když na nejvyšší bod pohyblivého víčka nanesete ještě světlý stín, oko se více rozzáří. Pokud máte nízký nadočnicový oblouk, který na oči jakoby padá, je dobré zdůraznit spíš dolní víčko nebo na něj nanést tmavší odstín. Vyvarujte se linek, které obkreslí celé oko a tmavých linek na vitřní straně dolního víčka. To jsou největší prohřešky, kterých se můžete vůči malým očím dopustit.Triky pro hluboko zapadlé oči:
Kost oční klenby vám oči zastiňuje a dodává jim tak zachmuřený výraz. Aby dostaly zářivější vzhled, nebojte se použít světlé stíny. Naneste je po celém víčku, včetně vnitřního koutku od řas až k obočí. Pokud máte na víčkách hladkou pleť, nemusíte se bát ani zlatých stínů. Letos jsou velice módní a vaše oči nádherně rozsvítí. Dobrou službu vám udělá i bílá tužka, kterou namalujete vnitřní stranu spodního víčka.Triky pro oči posazené blízko u sebe:
Od vnitřního koutku až po vnější třetinu víčka (horního i dolního) použijte světlý stín. Od vnější třetiny víčka plynule navažte tmavším odstínem. Pro tento jednoduchý trik můžete použít i tužku na oči, kterou jemně rozetřete. Pokud má někdo opačný problém (oči extrémně daleko od sebe), tmavší stín nanese k vnitřnímu koutku oka. Triky pro smutné oči
Také se tomu říká psí výraz. Když vnější koutky směřují směrem dolů, dostanou naše oči okamžitě zasmušilý výraz. Jak se tomu alespoň částečně vyvarovat? Asi není ani třeba připomínat, že stíny u vnějšího koutku nikdy nesměrujeme dolů. Nikdy je také nedotahujeme až do konce, ale snažíme se je "vytáhnout"už poslední třetině víčka. Hodně nám mohou pomoct řasy, které natočíme směrem ven.Triky pro oči s rovným víčkem
Pozor nemusí jít zákonitě o víčka převislá věkem. Oči s rovnými víčky mají například i Claudia Schifferová nebo Catherine Zeta Jonesová. Aby se vytvořila alespoň zdánlivě iluze hlubšího pohledu, naneste nejprve středně tmavý stín na celé víčko až k obočí. Druhou vrstvu naneste pouze nad řasy. Vytvoříte tak pomyslné pohyblivé víčko a vaše oči dostanou hlubší pohled.Máte některý z těchto "problémů?" Modelujete své oči pomocí stínů? Jaké barvy nejraději používáte? Ladíte je s barvou očí nebo využíváte jejich kontrastu?