64de8c7a02228obrazek.png
Foto: Shutterstock

Pusťte si podcast nebo audioknihu

Jestliže vás úklid nebaví zejména z toho důvodu, že ho vnímáte pouze jako nutnost, na které ale neshledáváte nic zábavného ani relaxačního, zkuste si k němu pustit podcast. Na výběr máte z tolika různých podcastů, že určitě narazíte téma, které vám bude blízké a které vás bude zajímat. Ať už se jedná o historii, literaturu, zábavný pořad nebo naopak krimi příběhy.

Pokud ale podcasty nejsou to pravé ořechové pro vaše uši, zkuste třeba audioknihu. Jestli si často stěžujete, že na čtení nemáte čas, tak poslech audioknihy při úklidu možná bude vhodnou alternativou.

Zapřáhněte partnera či děti

A tím nemyslíme vynucenou pomoc typu „já uklízím, tak vy budete také.“ Taková pomoc by stejně nikoho nebavila a jen byste byli nuceni dívat se na pár znuděných a otrávených obličejů. S partnerem můžete probrat váš den, plány na víkend, popovídat si o filmu, který jste nedávno viděli a než se nadějete, bude mít jeden utřený prach a druhý umyté nádobí.

S dětmi pak můžete vyzkoušet různé hry. Například si může každý vylosovat úklid určitého pokoje nebo místa a následně soutěžit, kdo bude mít hotovo dřív. Vítěz může vybrat, co si večer pustíte v televizi, jakou aktivitu budete dělat zítra nebo co bude v obědu.

Pořiďte si ty správné pomocníky

Být dospělým s sebou mimo jiné přináší radost z nezvyklých věcí. Kupujete oblíbený toaletní papír, máte vyhlídnutý voňavý prostředek na mytí koupelny nebo kuchyně a od té doby, co jste k Vánocům dostali váš vysněný lux vysáváte s radostí. Všechny tyto „maličkosti“ mají vliv na to, jak se vám bude uklízet.

Berte úklid jako součást workoutu

Chtěli jste jít běhat, ale nepořádek, který jste po příchodu z práce doma nalezli, vám to nedovoluje. Pustíte se tedy do úklidu a jste naštvaní, že ze cvičení dnes zase nic nebude. Pořádným úklidem si však můžete pořádně zamakat. Pokud nevěříte, klidně si navlečte sportovní hodinky a sledujte, jak vám roste tepovka, a to zejména když se pustíte do vytírání, čištění sprchového koutu nebo mytí oken.

Nesnažte se uklidit vše najednou

Někdy se také může stát, že to ve vašem bytě bude vypadat jako po výbuchu a vy ani pořádně nebudete vědět, kde začít. Nedávejte si v takovém případě za cíl uklidit vše najednou a co nejdříve, byli byste předem demotivovaní. Zaměřte se třeba jen na kuchyň a tu vezměte z gruntu. Teprve poté se pusťte do další místnosti. A když něco necháte na zítra, svět se nezboří.

Zdroj info: mydomainemerrymaidsrealsimple, autorka článku

Čtěte také: 

Reklama