Zdroj foto: Shutterstock
Buďte připraveni, než vyrazíte ven
Těsně před Silvestrem přibývá hluku z rachejtlí. Pokud máte doma malého nebo staršího pejska, nenechte nic náhodě! Před venčením mu raději oblékněte pohodlný obleček a na obojek nebo postroj přidejte štítek s vaším telefonním číslem, jménem a adresou pro případ, že by ho nějaká nečekaná petarda vystrašila a on se zaběhl. I když je pejsek očipovaný, aktuální kontaktní údaje jsou klíčové – nikdy nevíte, kdy se může ztratit. Pro všechny případy bude nejlepší, když pejska budete v době novoročních ohňostrojů a oslav venčit raději jen na vodítku. Samozřejmě před půlnocí, kdy je hluk největší, buďte s mazlíčkem v klidu doma.
Vyhýbejte se večernímu venčení
Petardy začínají létat zejména po setmění. Venčete svého psa raději za světla a zkuste ho pořádně unavit dlouhou procházkou v klidném prostředí, ideálně v přírodě. A pamatujte – vždy s vodítkem! Pes se může kdykoliv leknout a vy ho nemusíte v tom okamžiku udržet.
Nové hračky na odvádění pozornosti
Silvestrovský večer můžete psovi zpříjemnit a odvést tak jeho pozornost třeba novou hračkou. Psi můžete uklidnit také žvýkáním. „Psi mají rádi žvýkání, protože se jim pak vytváří endorfiny, a jsou více spokojení. Podobnou službu udělá také lízání z lízací podložky, kterou natřete jeho oblíbenou konzervou či tvarohem,” doporučuje Martin Pučálka, odborník ze společnosti Krmiva Pučálka.
Uklidňující doplňky – když je situace opravdu vážná
Pokud máte doma pejska, který už v minulosti prožíval Silvestra velmi špatně, je lepší se poradit s veterinářem. Existují speciální uklidňující přípravky, které pomohou zmírnit stres. „Pokud odhadujete, že večer dokážete zvládnout a chcete pejska jen osvobodit od stresu a nervozity, zakupte uklidňující tablety přímo pro psy. Vhodné jsou i přípravky na bylinné bázi,” radí Martin Pučálka.
Oslavujte společně – dejte mu pocit bezpečí
Pokud jste plánovali svěřit psa na hlídání, zkuste zvážit jeho společnost doma, kde mu bude nejlépe. Hluk a výbuchy venku mohou mazlíčka vylekat, proto mu vytvořte pohodlné prostředí – zatáhněte závěsy, pusťte televizi nebo rádio trochu hlasitěji a zůstaňte s ním. Odměňujte ho psími pamlsky, ale pozor – žádné zbytky ze slavnostního stolu ani alkohol!
Zdroj foto: Shutterstock
Zdroj info: Tiskové materiály/ Krmiva Pučálka, Martin Pučálka
Nový komentář
Komentáře
Tak to já už mám našeho psa dobře naučeného. Vleze si za nám do obývacího pokoje, kde toho úplně moc slyšet není a po tu hodinu co se tady u nás bouchá mu dávám pamlsky a on je v pohodě. Má velmi rád pamlsky https://www.vetexpert-shop.cz/mr-bandit-juicy-rolls-hovezi-40-g-2/ , které mu dokáží spravit náladu i kdykoliv během roku.
Dřív byla pod naším domem hlučná vinárna a samozřejmě to tady bouchalo pořád. Když si dcera prosadila pejska, zjišťovala jsem u myslivce, jak na ty rány zvyká své psy. Stačila krabička bouchacích kuliček a nečekaně štěňátku bouchnout. Samozřejmě nejdřív z dálky. Ta potvůrka rychle přišla na to, že když jí boucháte, máte čas na hraní. Za celý psí život se nepolekala. Jedinkrát, a to už byl sakra rachot, vylezla za námi na balkon se podívat a zase se vrátila otráveně do pelíšku.