1. O oční okolí se začněte starat, jakmile se začnete líčit
5c5c2e67843aaobrazek.png

  • O oční okolí bychom se měly začít starat už od první chvíle, kdy se začneme líčit. Největším prohřeškem proti stárnutí očního okolí je stále tolik časté odličování mýdlem nebo sprchovým gelem, jímž se ničí kůže v okolí očí i řasy. Je proto důležité používat pouze přípravky určené přímo na oční okolí.
  • Při výběru kvalitního odličovače se soustřeďte na informace na etiketě. Důležité je, aby byl nemastný, tedy neobsahoval žádné oleje. Řasám naopak prospějí obsažené aktivní látky, jako jsou tenzidy z kokosového oleje a glycerin.
  • Druhou důležitou výbavou pro odličování řas a okolí očí jsou tamponky. Ty by měly být vyrobeny ze 100% bavlny.

Kosmetický tip: Tamponek namočte ve studené vodě, vyždímejte ho a teprve pak na něj naneste potřebné množství odličovače. Přitiskněte tamponek na oko, nechte ho chvilku působit a pak jej stahujte směrem dolů, pomalu a jemně, až jsou řasy i oční okolí úplně čisté. Tamponek ještě přeložte napolovic a jemně očistěte i kůži a okolí pod řasami, a to z vnějšího koutku směrem dovnitř k nosu.

2. Oční okolí vyžaduje speciální přípravky

  • Máte odlíčen veškerý make-up? Pleť můžete opláchnout vodou (případně použít mycí emulzi, ideálně s AHA kyselinami) a přejít na její výživu. „Co se týká péče o oční okolí kosmetickými přípravky, opět zde platí, že čím dříve se o něj začneme starat, tím lépe. Je ovšem nezbytné používat skutečně jen přípravky určené pro tuto část obličeje, tedy speciální krémy na oční okolí,“ radí Nikol Bárová, kosmetička české kosmetické značky Essenté, která svými radami přispívá na blog Inspirace.essente.cz. Osvědčené jsou ty, které obsahují peptidy. Ty umějí díky zlepšování pružnosti a pevnosti pleti nejen redukovat tvorbu vrásek, ale především zmírnit otoky, váčky pod očima i zesvětlit tmavé kruhy.

5c5d67ad3f479obrazek.png

3. Dopřejte svým očím masáž

  • Nezapomeňte, že důležitý není jen výběr očního krému, ale také jeho aplikace. Krém do pleti lehce vklepávejte směrem z vnějšího koutku pod okem do vnitřního k nosu a pak pokračujte dále od vnitřního koutku nahoru pod obočí směrem k vnějšímu koutku. Několikrát pohyby opakujte. Tahy ve směru proti vráskám pomáhají předcházet jejich vzniku, a očnímu okolí tak navíc dopřejeme příjemnou masáž.

4. Omezte řasenku a vsaďte na barvu a boostery na řasy

  • Pokud vás trápí, že nemáte řasy jako mrkací panenka, správná řasenka vždy pomůže. Jenže i tady platí, že její nánosy řasy zatěžují, o každodenním odličování, jímž oční okolí ještě více trpí, ani nemluvě. Řada žen se proto dnes přiklání k tomu, že si nechávají řasy (i obočí) pravidelně barvit, ať už v salonu, nebo to zvládají samy doma se speciálními domácími sadami na barvení řas a obočí.  Hitem pro domácí použití jsou veganské barvy na řasy a obočí, které obsahují pouze rostlinná barviva, jsou mimořádně šetrné a jejich aplikace je velice rychlá a jednoduchá
  • Řasám dodají objem i délku speciální boostery na růst řas. Ty kvalitní navíc obsahují i aktivní látky, které řasy vyživují a posilují.

5. Zavřete oči, a omládněte…

  • Právě na očích a jejich okolí se nejvíce projeví i to, jak se cítíme. Dopřejte proto odpočinek zejména svým očím. „Rychlou pomocí je, když dáte navlhčené tamponky na chvíli do mrazáku a pak je přiložíte na unavené oči. Myslete na dostatečný příjem tekutin, a to i v zimě, protože dehydratace se na očním okolí rychle projeví nevzhlednými kruhy pod očima. A dostatečně spěte, pro oči a jejich okolí není lepšího pomocníka, než je kvalitní spánek,” uzavírá kosmetička Nikol Bárová.

5c5d784e5a658obrazek.png

Reklama