Na rozdíly mezi mužem a ženou se dnes nehraje. Něžné pohlaví často zvládne daleko větší zápřah, než jejich protějšek. Budujeme kariéru, plníme si sny a jsme naprosto soběstačné. O něco ale přece jen přicházíme.

1) Dovolte mužům být gentlemany

man

Také máte pocit, že gentlemani už dávno vymřeli? Možná ano. Jenže svůj díl viny na tom neseme i my ženy. Po projevech mužského jemnocitu sice toužíme, ale zároveň jej často zahubíme už v zárodku. „Snažím se k ženám chovat vždy pozorně. Je pro mě samozřejmostí pomoci dámě do kabátu, dolít jí víno, otevřít dveře, zaplatit za večeři. Jenže dnešní generace mi k tomu většinou nedá příležitost. Současné ženy nedokážou čekat, až se o ně jejich společník postará, dělají vše automaticky samy. Působí sebevědomě a soběstačně, to všechna čest. Neuvědomují si ale, že tím ztrácí určitou část své ženskosti, pro kterou je tak obdivujeme a milujeme,“ svěřuje se šedesátiletý podnikatel Milan.

2) Nebojte se být slabší

man

Přestává platit i to, že jsou ženy slabším pohlavím. Kolikrát jste už odmítla muže, který vám chtěl pomoci s těžkou taškou, zaparkovat vůz do úzké mezery mezi auty, nebo vyvézt popelnici? To přece zvládnete sama! Dnešní doba si žádá neohrožených žen, které si dovedou poradit za všech okolností. Zvláště v kariérním světě, kde se chceme vyrovnat svým kolegům. A proto bereme každou nabídku pomocné ruky jako útok na naše schopnosti. „Dobrá, v práci si buďte za tvrďačky. Ale doma byste se neměly stydět za to, že jste přece jen slabší. Nebo nám ten pocit přesily alespoň občas dopřejte. Sneseme vám za to modré z nebe,“ tvrdí osmatřicetiletý mechanik Karel.

3) Vyplačte se mu na rameno

man

Na rovinu – muži nesnáší hysterické plačtivé scény. Ale pokud se nebudete bát uronit slzu při romantickém filmu, nebo když vám vyzná lásku, zcela jistě to ocení. „Rozhodně to neberu jako projev slabosti! Když se moje žena rozpláče dojetím, je k sežrání. V tu ránu si vždy znovu uvědomím, jak moc je křehká, a že se k ní musím podle toho i chovat. V dobrém slova smyslu, samozřejmě,“ líčí dvaačtyřicetiletý prodejce Michal.

4) Udržujte teplo domova

man

Chlap může mít nádherný dům za milióny, ale teprve žena z něj dokáže udělat domov. Nezapomínejte na to ani v presu emancipace. „Miluju ty chvíle, když se vrátím do našeho uklizeného, voňavého bytu. Políbím svou manželku, která má ruce od těsta na koláč, nebo si hraje s našimi dětmi, a vím, že tohle je nejvíc. Mám doma ženu s velkým Ž! Té žádná kariéristka s ostrými lokty nesahá ani po kotníky!“ svěřuje se čtyřicetiletý IT specialista Tomáš.

5) Pečujte o sebe

man

Kdy naposledy jste se pro svého muže krásné oblékla a nalíčila? Jen tak, aniž byste s ním vyrážela někam ven. Jestliže teď marně lovíte v paměti, je to chyba. „Kamila, moje spolužačka z vejšky, byla neskutečně sexy baba. Když si ji bral můj kamarád, dost jsem mu záviděl. Jenže když nás po letech manželství pozvali na grilovací party, nevěřil jsem vlastním očím. Vypadala úplně jinak. Mastné vlasy v culíku, nenalíčená, v ušmudlaných teplákách. Úplně o sebe přestala dbát, což mi potvrdil i její muž. Moje žena sice není žádná královna krásy, ale je vždy upravená a krásně voňavá. Došlo mi, jaké mám štěstí,“ libuje si osmadvacetiletý ekonom Standa.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Pět žen přiznalo barvu: Proto předstíráme orgasmus!

K smíchu, nebo k pláči? Muži přiznali, proč nepomáhají v domácnosti