truhliky-seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Snadné zalévání
Zapomeňte na každodenní zalévání. Díky samozavlažovacím truhlíkům se nemusíte bát uschnutí ani přemokření. Mají speciální šachtu k doplnění vody a jejich hladinoměr pohlídá, kdy je potřeba vodu doplnit. Pokud truhlík přelijete, přebytečná voda odteče odtokovým kanálkem, stejně tak v případě silného deště. Do zásobárny takového truhlíku se vejde až 27 litrů vody. Takové množství zajistí vláhu i těm nejžíznivějším rostlinám.

Nezaskočí vás kvalita půdy
Kvalita půdy je pro pěstování často stěžejní. Ne vždy se ale na zahradní zeminu můžete spolehnout. Aby se zelenině dařilo, potřebuje hodně humusu, kterého obvykle nebývá na zahradě dostatek. A třeba borůvky zase potřebují speciální kyselou půdu (rašelinu). Zasaďte proto rostliny do květináče s vhodným substrátem.

Boj s plevelem a škůdci bude jednodušší
Slimáci, myši nebo plevel si na vaši úrodu můžou nechat zajít chuť. V truhlících je boj s nezvanými návštěvníky totiž mnohem snazší. Na truhlíky si můžete také pořídit speciální poklop. Pomůže vám s předpěstováním, ale bude sloužit i jako ochrana rostlin například před kroupami či silným lijákem.

Vytvoříte si zahradu v každém koutku
Máte sice zahradu, ale nechce se vám zakládat záhonky? Zasaďte si jedlé dobroty do květináčů a rozmístěte je po zahradě, na parapet nebo na zábradlí. Bylinky mějte po ruce hned za oknem v samozavlažovacím truhlíku, chilli papričky posbíráte ze zavěšeného kruhového květináče jahody vám dozrají na slunné terase v truhlíku umístěném na zábradlí.

Rychlý přesun či stěhování
Rozmysleli jste si umístění osázených truhlíků? Chystáte večírek pro kamarády a potřebujete truhlíky po zahradě přesunout? Stěhujete se nebo jen chcete přesazovat na jednom místě? Je rozhodně mnohem snadnější přemístit na zahradě truhlíky než kompletně celý záhon. Bez problému můžete květináče a truhlíky také dočasně přemístit například do sklepa.

Zdroj: Plastia Nové Veselí - tiskové matetriály, Youtube - kanál Jalapeňos, Instagram - Balkónové pěstování