Když máme dnes čarodějnické téma, napadlo mě, že bych v podobném duchu mohla pojmout i rubriku Styl.  A jako na zavolanou mi přišly do mailu fotky avantgardních účesů. Jsou magické, čarovné a tak trochu čarodějnické

Když jsem si účesy prohlížela, nevycházela z údivu nad úžasným mistrovstvím kadeřníků, a zároveň jsem v nich nacházela historii. Jako bych se vrátila v čase do baroka, renesance či rokoka. Posuďte samy a pobavte se úžasnými fantasmagoriemi.

účes1

Účes jako z cukrové vaty má v sobě romantiku rokoka. I zvláštní nadýchané „porty“ (pravděpodobně z netkaného materiály) jsou možná stylizací stuh, kterými se tenkrát účesy hojně zdobily.

účes2

Plizovaný účes mi připomíná elfí vílu. Marně se snažím „vystudovat“, co je plizé z vlasů a co z pomocného materiálu

baroko

Tato dívka v háčkované čepičce jako by vystoupila z Vermerových obrazů.

účes s jutou

Účes s vlasovou síťkou je opravdu kouzelný. Také si lámete hlavu nad tím, zda je síť utkaná z vlasů?Struktura účesu je v dokonalé harmonii se strukturou šatů.

řetězový účes

Nakrepovaná hříva v kontarstu s krajkovými řetězy nemá chybu. Možná by šel takový účes poměrně snadno vyrobit. Krepovačku možná máte a mohly byste oprášit slaměný řetěz na vánoční stromeček. Berte to jako vtip. Jsem si jistá, že tento účes stál hodiny tvrdé práce.

Který se vám nejvíc líbí?

Zdroj: Toni&Guy

Reklama