Přečtěte si příběh Soni, která se ocitla v začarovaném kruhu. Už je pět let po rozvodu, a stále musí sdílet společnou domácnost s exmanželem, který nechce opustit byt, i když má kam jít. Dělá jí naschvály a nechce přistoupit na dohodu, kterou mu nabídla.

Soňa a Petr. On architekt, ona dětská lékařka. Dlouho to bylo hezké manželství dvou vzdělaných a sympatických lidí. Mají spolu dvě děti. Starší dceru, mladšího syna. Koupili si byt na hypotéku, kterou splatili teprve nedávno.

spoluPo čase to začalo ve vztahu haprovat. Petr začal využívat Soniny služby v nemocnici a našel si milenku. Když se to provalilo, dala mu Soňa ještě šanci. Přece jenom, nechtěla kvůli jednomu „zakopnutí „ bořit manželství. Brala ohled na děti.

 Chvíli sekal dobrotu, nebo mimomanželské vztahy lépe tajil, ale nepoučil se. Časem přestal být obezřetný a provalila se další nevěra. To už Soně došla trpělivost a podala žádost o rozvod.

Manželství rozvedli, děti soud svěřil matce, ale majetkové poměry se dosud nevyřešily. Pět let se přetahují o byt, ve kterém dosud žijí společně.  Petr bydlí v pokoji se synem, Soňa v druhém pokoji s dcerou. Není to nic příjemného, když uvážíme, že Petr klidně „vybílí“ lednici, aniž do ní něco přidá, nepřispívá na domácnost, a na děti jen to nejnutnější. Pro Soňu je situace nesnesitelná, ale stojí si na svém a nechce Petrovi ustoupit. 

Proč také? Stará se o děti, které stále studují a myslí si, že na byt má větší morální právo. Ona manželství nerozbila. Petr se zaťal, že byt neopustí, když do něj investoval tolik peněz. Navrhuje byt prodat a peníze si rozdělit.

Jenomže o tom nechce Soňa ani slyšet, protože by neměla kam jít. Za půlku utržených peněz si byt v osobním vlastnictví nekoupí a proč by měla brát dětem domov, když ten, kdo se má kam odstěhovat, je Petr? Jeho matka má malý byt, který pronajímá.

Pokud by se odstěhoval, je mu Soňa ochotná jeho podíl splácet. To Petr považuje za nepřijatelné, a dává si podmínku. Buď peníze najednou, nebo se z bytu nehne.

Jsme zvědavá, komu dřív rupnou nervy.

Čtěte také:

Rozvod po třiceti letech. Má to ještě smysl?

Máma podala žádost rozvod a táta to nevěděl

Reklama