vajicka-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Přirozené dekorace jsou nejen mnohem méně náročné na výrobu, ale často svou jednoduchostí také krásnější. Stačí zkrátka využít jejich předností a výsledek stojí za to. Posuďte sami.

Vajíčkový věnec

Česká influencerka Tereza z instagramového profilu srdce_z_jerabin vyrábí celoročně krásné a jednoduché dekorace, které častokrát zvládnete i s dětmi. Nám se zalíbil tento věnec, který je vyrobený převážně ze skořápek vyfouklých slepičích a křepelčích vajíček. Celé skořápky, nebo pouze jejich části, jsou nalepené na vystřiženém kartonu kulatého tvaru. Vzniklé meziprostory jsou vyplněny mechem, šiškami a ptačími pírky. Vyvěšením tohoto přirozeného věnce na dveře můžete krásně vítat jaro.

Svíčka ze skořápky

Skořápky vajíček můžete využít také pro výrobu svíček. Budete k tomu potřebovat včelí vosk nebo zbytky čajových svíček a knot. Vosk si rozpustíte na vodní lázni a následně ho přelijete do skořápky. Knot v něm pořádně upevněte. Svíčka bude mít barvu vámi zvoleného vosku, případně můžete použít voskovky. Vajíčka klidně můžete ponechat v jejich kartonovém platu, jen přidejte na dozdobení květiny.

Vajíčkový panáček

Na tuto milou a jednoduchou dekoraci budete potřebovat pouze vyfouklé vajíčko, čistý bílý kapesníček, jutový provázek a černou fixu. Pomocí provázku a kapesníčku mu vytvoříte „ouška“ a obličejík potom domalujete podle sebe.

Mini květináčky ze skořápek

Semínka můžete zasadit do zeminy, nebo je můžete pouze uložit do navlhčené vaty. Nejrychleji vám bude klíčit řeřicha a různé druhy obilí. I tak si ale nezapomeňte vytvořit dostatečný předstih. Řeřicha potřebuje pro vyklíčení dva až tři dny. Je naprosto nenáročná, jediné co potřebuje je dostatek světla. Proto malé skořápkové květináčky umístěte nejlépe na parapet. Kromě parády vám řeřicha po sklizni poslouží obsahem vitamínů, minerálů a dalších látek. Malé květináčky můžete nechat opět v kartonovém obalu nebo třeba vytvořte hnízdečko ze slámy.

Skořápková vázička

Do skořápky můžete také pouze vložit sušenou nebo čerstvou květinu a vytvořit si tak vázu. Vejce ale v tomto případě nerozbíjejte napůl, pouze do něj udělejte špendlíkem v horní části malý otvor. Žloutku s bílkem se sice tudy nebude chtít ven, ale když je promícháte špejlí, vytečou snáz.

Křepelčí vejce

Křepelčí vajíčka jsou zajímavá a kropenatá od přírody. Využít je tedy můžete sama o sobě. Položte je například do hnízda vytvořeného z větví a ptačích pírek. Krásná přírodní dekorace bude na světě během pár minut.

Zdroj info: instagram@srdce_z_jerabin, instagram@mortifleur, instagram@ioanamtc, instagram@voicefornature.co, instagram@britta_bloggt, dumazahrada.czvitalia.cz