Neúspěchy při hubnutí, nebo dokonce vzrůstající váha, trávicí problémy, zpomalení metabolismu, kolísání krevního cukru, únava během dne, nutkání k večeru „vybílit“ ledničku, chuť hlavně na nezdravé potraviny. Také vás to trápí? Tyto potíže mívají společného jmenovatele. Snídani. Nebo spíše nesnídání, či špatnou volbu ranního jídla.

bebe

Správně zvolená a pravidelná snídaně je pak krok k ozdravení životního stylu. Pojďme se podívat na několik důvodů, proč je snídaně tolik důležitá.

  • 1. Snídaně je budíček. Vy se možná probudíte hned po prvním zazvonění budíku. Vaše tělo ale nikoli. Pro něj je budíčkem snídaně. Organismus po probuzení funguje pořád v jakémsi úsporném režimu. Po celonočním hladovění totiž vyčerpalo a vstřebalo všechny živiny. Teď je unavené a potřebuje dodat další palivo. Snídaně náš organismus probere a vybudí k tomu, aby začal přijatou potravu trávit a zpracovávat. Tím ho „přepneme“ na denní režim.
  • 2. Účinky zdravé snídaně jsou vidět i po zbytek dne. Je dokázáno, že lidé, kteří nesnídají, jsou v průběhu dne více unavení a nesoustředění. Což se nevyplácí školákům, ani dospělým, kteří chodí do zaměstnání. Správně zvolenou snídaní těmto potížím zabráníte.
  • 3. Se snídaní se lépe hubne. I další výzkumy hovoří ve prospěch snídaní. Ty totiž prokázaly, že lidé, které nesnídají, váží v průměru o tři kilogramy víc, než jejich vrstevníci. Je to proto, že když nedodáte tělu energii hned po ránu, pracuje sice ze svých zásob, ty se ale pokusí doplnit hned při dalším jídle. A tak nastává známý jojo efekt.
  • 4. Zdravá snídaně = Zdravé potraviny během dne. Odborníci tvrdí, že snídaně má vliv na skladbu jídelníčku po zbytek dne. Pokud se totiž nasnídáme, mnohem častěji prý v průběhu dne sáhneme po zdravých potravinách (například ke svačině, k večeři), než kdybychom snídani vynechali.
  • 5. Zdravá snídaně je zkrátka plus. Pokud se nasnídáte a nasnídáte se navíc zdravě, činíte tím velkou službu svému zdraví obecně. Dodáte totiž tělu potřebné vitamíny a minerální látky spolu s dostatečným množstvím energie.

Tip Ženy-in na chutnou a zároveň zdravou snídani, která dodá tělu vše, co si žádá: Posnídejte například sušenky BeBe Dobré ráno extracereální spolu s kouskem ovoce, kelímkem jogurtu nebo nízkotučného tvarohu. Nezapomeňte také na pitný režim.

Reklama