Pokud ještě nejste šťastnými majiteli takového stroje, máme pro vás hned pět důvodů, proč to změnit!

Důvod první: koloběžky uzdravují záda
Jízda na koloběžce je pro tělo velmi zdravá. „Při jízdě na koloběžce dochází k celkové stabilizaci kyčlí a trupu. Zároveň jsou posilovány největší svalové skupiny včetně hlubokého stabilizačního systému páteře, čímž dochází k ovlivnění a kompenzací svalových dysbalancí. A nejen proto je koloběh vhodným kompenzačním cvičením často využívaným i jako poúrazová terapie,“ říká MUDr. Kamil Ramík, specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci.
5d42ea453115dobrazek.png

Důvod druhý: jsou univerzální a pro každého
Koloběžka není kolo. Nevylézáte na ni jako na koně, nemusíte balancovat, než najdete druhou šlapku a nebojujete s rovnováhou, než se rozjedete. Co z toho plyne? Kolobky mají věkové rozpětí využitelnosti od 4 – 99 let a například podle informací českého výrobce koloběžek Kostka jsou velmi častými zákazníky i lidé nad 50 let. Krom toho jsou v podstatě univerzální - když máte doma jednu velkou koloběžku, může na ní jezdit téměř kterýkoliv člen rodiny krom malých dětí, není třeba tak řešit velikost a nastavení, jako u bicyklů. Dá se spíš očekávat, že se o ni brzy začnete hádat a pořídíte druhou.

Důvod třetí: jsou bezpečné
Koloběžky jsou dozajista bezpečnější dopravní prostředek, než již zmiňované kolo. Nesedíte na vysokém sedle a oběma nohama jste v podstatě neustále při zemi. Kvalitní velké koloběžky mají stejně spolehlivé brzdy Shimano jako špičková kola a pokud se nebudete řítit adrenalinovým sjezdem z prudkého kopce bez brždění, v podstatě není způsob, jak spadnout. Každopádně to ale neznamená, že byste měli podceňovat např. riziko srážky a nenosit helmu, i když to není od 18 let povinné.
5d42ec8b3b9b0obrazek.png
Důvod čtvrtý: zážitky, zábava i cvičení
S kolobkami můžete vyzkoušet spoustu nových věcí. Na mnoha našich horách např. najdete půjčovny koloběžek pro sjezd po speciálních trasách a návrat lanovkou. Existují i ucelené programy koloběžkových aktivit ve skupině. Jako příklad uveďme projekt KOSTKA Active, což je zážitková jízda pod vedením zkušených a vyškolených lektorů. Jednotlivé lekce, které probíhají po celé republice, v sobě skrývají nejen jedinečný zážitek z jízdy, ale také výuku správné techniky jízdy a motivačních cvičení, kdy se tento program stává nejen poznáním sebe sama a přírody, ale  v různých formách i rekondičním a kondičním tréninkem s různým cílovým zaměřením (viz www.kolobeh.cz)

Důvod pátý: společně s rodinou, přáteli i se psem!
Vše souvisí se vším – z předchozích bodů vyplývá, že jízdu na velkých koloběžkách si můžete užít jak sami, tak s partnerem, rodinou, přáteli. Není problém, aby spolu vyrazili na hezký výlet po rovinatých krásách jižních Čech třeba vnuk s dědou i babičkou, stejně tak jako parta mladých teenagerů.  Na koloběžkách můžete kdykoliv hned zastavit, podívat se na krásný strom či kapličku, vyfotit hrad nad řekou nebo si za jízdy povídat. A co víc, s koloběžkami uzpůsobenými na „mushing“ můžete vytáhnout na aktivní výlet i svého psa a užít si další rozměr koloběhu i se čtyřnohými členy rodiny. Tak na co ještě čekáte?
5d42eaa8da238obrazek.png

Reklama