Také vás aktuálně trápí častá onemocnění vašeho dítěte? Jen, co se uzdraví a jde do školky nebo do školy, během pár dní už zase pokašlává? Má zpět rýmu a škrábe ho v krku?

Akutními respiračními infekcemi trpí nejvíce děti v předškolním věku do 5 let, druhou nejohroženější skupinou jsou žáci základních škol ve věku 6 až 14 let. Podle odborníků vede z hlediska výskytu těchto onemocnění prosinec, následován říjnem, listopadem a únorem. V těchto měsících je vhodné zaměřit se na podporu dětské imunity víc než kdy jindy.

children

Máme pro vás pět důležitých rad

1. Dopřejte dětem pestrý jídelníček

Základem jídelníčku by měl být dostatek ovoce a zeleniny, ale také luštěnin, obilovin (dodávají sacharidy, vitaminy ze skupiny B, minerální látky a vlákninu), maso (dodává tělu železo a vitamín B12), tuky (dbejte na správný poměr živočišných a rostlinných tuků), vejce.

2. Zařaďte doplňky stravy

Podpořit imunitní systém je vhodné užíváním doplňků stravy. Spolehnout se můžete například na širokou nabídku známé značky Marťánci, která je na našem trhu již více než dvacet let.

ImunoFORTE

3. Důsledná hygiena

Nemusíte mít doma zrovna sterilní prostředí, pokud se setká malý organismus s vnějšími antigeny, je to pro jeho odolnost lepší. Ale dbejte na to, aby si děti důsledně myly ruce, a to vždy po použití toalety, po návratu domů z venku a před jídlem.

4. Otužujte je!

Nemusíte mít doma skleníkové prostředí a přetopeno. I když mrzne, pravidelně větrejte a dopřejte dítěti každodenní pobyt venku. Pro otužování je vhodná také návštěva sauny, solné jeskyně či bazénu. 

5. Hlídejte kila

V poslední době se stále více dětí potýká s nadváhou či dokonce obezitou. Zátěž v podobě kil navíc bohužel imunitní systém prokazatelně oslabuje. Důležité je proto dodržování zdravého jídelníčku a hlavně dostatek pohybu, ideálně na čerstvém vzduchu. 

Jak zvládáte boj s nemocemi u dětí? Jak řešíte to, že je dítě často nemocné? Jakým způsobem posilujete jeho imunitu? Napište nám do diskuse pod tento článek, těšíme se na vaše názory a zkušenosti.

Reklama