Mnoho žen řeší v létě gynekologické problémy. Výtoky, záněty, infekce, to jsou potíže, které zná snad každá žena. Často jsou tyto problémy spojené s koupáním v bazénu. Jak si koupání užít a gynekologickým zánětům předcházet?

5b505d839b8b7obrazek.jpgVíte, že vaginální mykózu ani jiné typy gynekologických zánětů ale nechytnete jen tak z plavání? Na vzniku těchto chorob mají vliv spíše nevhodné návyky spojené s pobytem ve vodě. Jak snížit riziko vzniku gynekologických zánětů?

Letnímu koupání a pohodě u vody se můžete oddat bez obav, stačí dodržovat několik základních opatření a riziko gynekologických zánětů se sníží na minimum.

1. Dejte přednost čistým přírodním koupalištím

V pochvě se přirozeně vyskytují různé druhy bakterií, které jsou ve vzájemné rovnováze. Pokud dojde k jejich vyhubení, přemnoží se choroboplodné bakterie a kvasinky. Ty mohou způsobit nepříjemné záněty.

Jak je na tom voda v bazénu? Voda s dezinfekčními prostředky je z hlediska gynekologických zánětů mnohem rizikovější než voda neupravená. Bazenová voda jednak intimní partie může dráždit a jednak může zahubit přirozeně se vyskytující bakterie.

2. Po koupání se převlečte do suchého oblečení

Vlhké prostředí je pro rozvoj zánětu ideální. Po koupání se osušte a převlékněte. Ideální je mít s sebou náhradní plavky.

3. Základem jsou vlastní hygienické potřeby

Je důležité mít vlastní ručník, žínku, mít své plavky a spodní prádlo. Pokud tyto věci nemáte vlastní, nezapomínejte, že jejich použití je jeden z mála způsobů, jak se mohou přenést i mikroorganismy, které se jinak přenášejí výhradně pohlavním stykem.
5b505dbe675f3obrazek.jpg

4. Po koupání se umyjte čistou vodou

Myjte se čistou vodou nebo přípravky určenými k intimní hygieně. Na intimní partie raději nepoužívejte klasická mýdla a sprchové gely.

5. Vyzkoušejte přípravky určené k prevenci gynekologických zánětů

S prevencí zánětů a hygienou vám pomohou speciální výplachy (například Rosalgin). Využít můžete i praktický předplněný roztok, který je k dispozici vždy k okamžitému použití (Rosalgin Easy140 mg vaginální roztok).
5b4f2487c99b9obrazek.jpg

Léčivou látkou přípravků Rosalgin a Rosalgin Easy 140 mg vaginální roztok je benzydamin hydrochlorid. Roztok k intimním oplachům a výplachům. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Zajímavé informace najdete také na těchto stránkách.