Bydlet v pronajatém bytě znamená vydržet spoustu věcí – hlučné sousedy, nevlídné domácí a neukázněné spolubydlící... stěny plné skvrn, prasklin nebo děr, které v nich zanechali předchozí nájemníci, by sem ale patřit neměly. Proto jsme se nechaly inspirovat, jak proměnit nevzhledné stěny v něco, na co se lze dívat s potěšením. Prohlédněte si tyto nápady.  

Agnes lepí stránky knihy na zeď

Agnes vyřezává stránky z knihyObrázek stěny pokryté stránkami z knihy

1. Přeměňte skvrny na zdi v moudrá slova

Vezměte knihu, která vám už roky leží na stole (a kterou jste chtěli někdy prolistovat a nikdy se k tomu nedostali) a vystřihněte z ní stránky, které se vám líbí. Ty pak přilepte pomocí lepicí pásky na stěnu tak, abyste jimi zakryli nevzhledné skvrny.

„Když to takto nepřeženete, bude to vypadat jako vysoce kreativní umělecké dílo, nikoliv jako rychlý způsob, jak zamaskovat skvrny na zdi,“ říká k tomu blogerka Agnes Hammar z Hej Regina

Agnes zakrývá díry ve zdi

 Agnes sprejuje podložky pod nábytekVěšák před zdí se zakrytými dírami

2. Přeměňte díry ve hravé puntíky!

Vezměte si pár podložek pod nábytek a nastříkejte je barvou dle chuti. Nechte barvu zaschnout a pak podložky nalepte na díry ve stěnách, které chcete zakrýt.

„Celý trik spočívá v tom, aby hotové dílo vypadalo jako promyšlený umělecký výtvor. Nestačí proto jen zakrýt všechny díry, ale rozhodně přidejte ještě pár dalších puntíků pro efekt,“ dodává bloggerka.

Agnes aplikuje lepenku

Agnes aplikuje lepicí pásku na zeďStěna s obrázkem zeměkoule z lepicí pásky

3. Velké praskliny? Využijte lepicí pásku!

V tomto případě si na zeď promítněte nějaký obrázek (my jsme si vybrali zeměkouli) a jeho obrysy vyplňte barevnou lepicí páskou. Jen nezapomeňte obrázek umístit tak, aby zakryl celou trhlinu!

„Výsledný obrázek nemusí být nijak perfektní. Je to něco jako impresionistický obraz - ten je také nejhezčí, když se na něj díváte z dálky,“ myslí si Agnes.

Agnes věší na stěnu látku

Agnes manipuluje s kusem látkyDetail látky s květinovým vzorem

4. Celou stěnu zakryjte

Někdy je na stěně tolik skvrn a prasklin, že člověk neví, kde začít. Pokud je toto váš případ, zkuste nahoru pod strop umístit po celé délce pokoje záclonovou tyč a na ní zavěsit látku, která se vám líbí. Stejný postup můžete použít i v případě, že si chcete vyzdobit stěny, které máte zakázáno vymalovat jinou barvou.

„Proč ale zůstávat u jedné stěny? Díky textilu získá každé místo - i to pronajaté - příjemnou, domácí atmosféru,“ dodává švédská blogerka.

Agnes věší na stěnu obraz

5. Okamžité (a snadné) zakrytí

Zakryjte to obrazem!

Inspiraci jsme hledali na www.ikea.com

Hledejte inspiraci i zde:

zelenina

hracky z kartonu

bezpečnost

Uložit

Uložit