5d4163f9698bcobrazek.png
1) Plánujete, plánujete, plánujete

Je fajn vědět, že s vámi ten druhý počítá. A možná byste byla nadšená i z toho, kdy vám váš nový objev u večeře prozradil, kdy plánuje oženit se, kde chce jednou bydlet a kolik by si s vámi přál dětí. Jenže muži jsou, jak jistě víte, jiný živočišný druh. Řeči o veselce, výchově dětí nebo společném bydlení je na začátku (a často mnohem déle) děsí. Jakmile nabydou dojmu, že ztrácí kontrolu nad situací, raději prchnou. Jsou samozřejmě výjimky, co potvrzují pravidlo, ale jaká je pravděpodobnost, že jste na ni narazila právě vy? Uspěchané plánování společné budoucnosti nakonec nejvíc zraní vás. Vždyť rozcházet se s člověkem, od něhož zatím nic určitého neočekáváte, je lepší než loučení se „skoro“ manželem.

2) Nedělíte dvěma (nebo deseti)

Chybí vám a máte chuť napsat mu to třeba dvacetkrát denně? A svěřit se mu s každou drobností, která vás ten den potká? Je to milé, ale čeho je moc, toho je příliš. Snadno se může stát, že vás váš drahý zařadí mezi otravné stíhačky. Jestliže ho takhle uháníte hned zpočátku vztahu, co bude za dva roky? Vyděšeně pak prchne do bezpečí.

3) Jste vždy dostupná

Klidně zrušíte jógu nebo kávu s kamarádkou, jen abyste mohla být s ním? Zase chyba. Pokud mu vždy odkýváte navržený termín schůzky, nabyde dojmu, že nemáte svůj vlastní život. Pak hrozí, že se na něho upnete, a časem mu v zájmu společně tráveného času zakážete i jeho zájmy a známé. Ponechte si své koníčky, nezanedbávejte přátelé a občas svého nového partnera s omluvou a vysvětlením odmítněte. Budete pro něho zajímavější. A co víc – v případě rozchodu se budete mít kde rozptýlit.

4) Mluvíte o bývalých, až moc

Znát minulost toho druhého je fajn, ale detaily z předchozího vztahu je vždy lepší vynechat. Buďte stručná a prozraďte jen to podstatné. Rozhodně si odpusťte bájení o bývalém, podrobnosti o vašem intimním životě, ale ani na svého ex nenadávejte. To všechno může nového chlapa pořádně znechutit. Co když bude jednou na jeho místě on? A dokáže vás učinit tak šťastnou, jako jeho předchůdce? I to se mu může honit hlavou.

5) Nezachováte si tajemství

Mluvíte, mluvíte, mluvíte. Jasně, chlapi tak nějak počítají s faktem, že jsme upovídané. Ale přece jen doufají, že jim zrovna ta jejich nevymluví díru do hlavy. Pokud na sebe navíc všechno prozradíte hned na začátku, nebude mít už co objevovat. A muži mají rádi, když je stále něčím překvapujete. V pozitivním slova smyslu, samozřejmě. Pak nehrozí nuda a šeď.

Čtěte také:

Reklama