makeup.jpg

Zřejmě jste zažily někdy ten pocit, že váš make-up nevypadal tak, jak jste chtěly, i když jste se opravdu snažily. A vy jste nechápaly, proč! Jak to, že celebrity jsou vždy tak dokonale nalíčené? Mít profesionálního vizážistu, jistě bychom takové problémy řešit nemusely. Jelikož ho nemáme, můžeme se alespoň zkusit poučit jejich radami.
 
Vizážisté Kelsey Deenihan a Sarah Tanno, mezi jejichž klienty patří například Lucy Hale, Reese Witherspoon, Millie Bobby Brown či Nathalie Emmanue, poukazují na pět chyb, které mnoho žen při líčení dělá.
 
Hrubé nanášení make-upu
Agresivní tření make-upu do vaší pokožky vám rozhodně dobrý základ neudělá. Mnoho žen spěchá a snaží se být nalíčené co nejdřív. Na jednu stranu používají obličejové masky a krémy proti stárnutí, a na druhou stranu si vytahují pleť a přidělávají vrásky tím, že si nesprávně nanášejí make-up a natahují si při tom zbytečně kůži. Nanášet make-up se dá mnoha způsoby – štětcem, houbičkou, prsty. Žádný z nich není špatný, ale musíte to dělat správně, a především jemně. Mnoho žen si kůži skoro drhne, když si nanáší make-up rukou. Měly by pokožku spíše poklepávat. Proto je lepší použít štětec nebo houbičku. Ale základem je nanášet make-up jemně a nepoužívat sílu.

stetec.jpg

Notino Glamour Collection Make-up Sponge, Makeup Revolution Brushes, NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop

Nošení špatného odstínu
Deenihan a Tanno se shodují na tom, že mnoho žen používá špatný odstín make-upu. Důležité je si uvědomit, že na vaší tváři je více než jeden odstín. Je třeba, aby se barva make-upu shodovala s barvou čelisti, ale zároveň, aby se odstín hladce protnul i s odstínem na krku. Můžete buď smíchat více odstínů, nebo si pomoci bronzerem. Pozor by si měly dát především ženy s tmavšími odstíny pleti. „U některých lidí používám klidně šest různých barev,“ říká Deenihan pro britský server Who What Wear. „Podtóny jsou v tmavších odstínech kůže mnohem výraznější.“

5e3bf02c80f39odstin.jpg

Absence hydratačního krému
To, že některé make-upy obsahují hydratační složky, neznamená, že byste měly přestat používat hydratační krémy. Ty pomáhají nejen vaší pokožce vypadat lépe, ale také pomáhají make-upu se lépe a rovnoměrněji rozprostřít. „Nejprve aplikuji hydratační krém, takže pokožka je pak skvěle hydratovaná a kluzká. Nyní je o mnoho snazší nanést make-up rovnoměrně,“ říká Tanno.

kremy.jpg

Lancôme Hydra Zen, Kiehl’s Ultra Facial Cream, Hydratační pleťový krém s aloe a bavlnou Avon 

Příliš mnoho make-upu
Pokud se chcete vyhnout tomu, že budete vypadat jako v masce, doporučují Tanno a Deenihan začít s malým množstvím make-upu. Pokud nebudete zrovna vystupovat na pódiu, neměly byste mít na sobě obrovský nános make-upu. Nejlepší je plné rovnoměrné pokrytí. Každopádně méně je v tomto případě opravdu více.

makeuppp.jpgL’Oréal Paris Age Perfect, Sisley Phyto-Teint Ultra Éclat, Rimmel Lasting Radiance, Clinique Beyond Perfecting 

Nedostatečné osvětlení
Osvětlení může vašemu make-upu pomoci nebo ho může poškodit. Mít o odstínech a rysech na svém obličeji přehled je velmi důležité, pokud chcete dosáhnout dokonalosti. Profesionální vizážisté radí zkontrolovat make-up u okna na přirozeném světle. „Pokud vypadá make-up skvěle za denního světla, je dobrý v každém světle,“ říká Tanno.  

zrcadlo.jpg

Foto: Shutterstock

Reklama