James Woods
Americký herec, kterého si diváci mohou pamatovat z filmů jako Takoví jsme byli, Útěk do Mexika nebo Divoké vlny, se řadí k nejinteligentnějším lidem celé planety. Jeho IQ dosahuje astronomické hodnoty 184. Svou mozkovou kapacitu mohl na plno zužitkovat při studiu Massachusettského technologického institutu, konkrétně oboru politologie. Je dokonce známo, že se ke studiu na univerzitě přihlásil již v době, kdy byl na střední škole. Díky jeho vysoké inteligenci byl ihned přijat do nultého ročníku ještě před dokončením střední školy. Je členem MENSA, miluje vaření a golf.

shutterstock-358524842.jpg
Foto: Shutterstock

Rowan Atkinson
Při sledování humorných scének a filmů s hlavním hrdinou Mr. Beanem by pravděpodobně ne každý odhadl, že jeho představitel patří mezi skutečné esa na poli všeobecné inteligence. Může se pyšnit hodnotou IQ úctyhodných 178. Pro svůj obor studia si zvolil elektrotechniku na Univerzitě Oxford. Jeho jmění se odhaduje na 130 milionů amerických dolarů. V roce 2013 obdržel od královny Alžběty II. Řád britského impéria CBE (Commander of the Most Excellent Order of the British Empire). Jedná se o druhé nejvýznamnější britské vyznamenání hned po rytířském řádu Sir. 

shutterstock-1194575329.jpg
Foto: Shutterstock

Dolph Lundgren
Dolph Lundgren se narodil 3. listopadu 1957 ve Švédsku. Vlastním jménem se jmenuje Hans. Má tři sourozence. Vystudoval přírodní vědy ve Stockholmu. Studium ukončil v roce 1982 složením závěrečné zkoušky. Má akademické zkoušky z matematiky, fyziky a chemie. Mluví anglicky, německy, švédsky a japonsky. A není divu, má IQ 160. Již v dobách svého studia se věnoval bojovému sportu. Byl kapitánem švédského národního týmu a několikrát se stal mistrem Evropy. Než se stal filmovou hvězdou, pracoval jako manekýn pro sportovní oblečení. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1984 v bondovce Vyhlídka na vraždu.

shutterstock-439602370.jpg
Foto: Shutterstock

Lisa Kudrow 
Stejnou hodnotu IQ, tedy 160, naměřili i herečce Lise Kudrow, které pravděpodobně nikdy nikdo neodpáře roli bláznivé Phoebe z veleúspěšného sitcomu Přátelé. Herečka původně studovala biologii a osm let pracovala na vědeckém výzkumu chronické bolesti hlavy. Mluví plynule francouzsky, hraje rekreačně tenis a nesnáší přelidněné prostory.

lisa-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Matt Damon
Tento slavný krasavec a miláček žen nedostal do vínku jen pěknou tvář a herecký talent. Jeho IQ 160 mu umožnilo studium Anglické literatury na Harvardu. Jeho cit pro literaturu mu jistě byl nápomocný i v jeho filmové kariéře, neboť když spolu s kolegou a nejlepším kamarádem Benem Affleckem napsal scénář k filmu Dobrý Will Hunting, sklidil velký úspěch. Mimo jiné dostal film Oscara právě za nejlepší původní scénář.

shutterstock-109396118.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroje: Epocha plus - žebříček 15 nejinteligentnějších celebrit, Československá filmová databáze - zajímavosti o tvůrcích, Web Fdb, Wikipedie