Když jsem před nějakým časem četla Týnin článek o tom, jak si vyzdobila balkón, zaujal mě její povzdech, že nemá zahrádku. Jé, co já bych za to dala! Já zahrádku mám. Pořídila jsem si ji v době, kdy malý syslík potřeboval každodenní příděl čerstvého ovoce a na nákupy ovadlých jahod za neuvěřitelně vysoké ceny prostě nebylo. Od té doby je bohužel hodně věcí jinak a já svádím každoročně boj se zbytkem rodiny a i sama se sebou o to, jestli ještě letos zahrádku opravdu potřebujeme.

Pomalu ale jistě začíná vítězit pěstování v malém - totiž na balkóně. Máme klasický panelákový - 80 x 180 cm, takže na sednutí a koukání na ptáčky to není - leda bych chtěla trénovat na pobyt v kufru.

A co se tam dá pěstovat? V rozích balkónu mám čtyři květináče - poměrně veliké. Do těch příjdou za týden rajčata - do dvou klasická balkónová, do jednoho rybízkové a v posledním budou zrát žlutá oválná. Mám už zkušenost, že klasická rajčata zmizí sama a ta zbývající se dají naložit do okurkového nálevu a schovat na zimní oslavy. Na jedné kratší straně je velký truhlík s třemi paprikami - čerstvé jsou výborné, jen dávám přednost těm ovocným. Na protější straně je truhlík upevněný ve výšce - dolů z něj přepadávají převislé jahody. Ty se bohužel musí kupovat každý rok nové, ale na mlsání čtyři rostlinky, obalené plody, bohatě stačí. Na čelní stěně se zubí tři menší truhlíky. Ve dvou  už je řeřicha - ze začátku ji ořezávám kvůli listům, později budeme brát poupata a květy na chleba, a v tom prostředním je kopr. Na omáčku ho nebude, ale na okurkový salát s jogurtem nebo do lehkého dresinku se čerstvý kopr nedá ničím nahradit.

No a přímo u zdi - tam zatím není nic. A jestli to vyjde, tak tam bude můj sen - bylinková zahrádka.  Potřebuji k tomu tři truhlíky, posazené pěkně nad sebe. Úplně dolů příjde pažitka - té nevadí, když bude občas ve stínu. Nad ni dám kadeřavou petržel. Roste rychleji, než naťová. Nebo tam dám kerblík - ten roste taky rychle a i když je trošku nasládlý, je velice jemný. Ještě výš přijdou květináče, postavené v truhlíku. A do nich? Meduňka, tymián, dobromysl a majoránka. Všechno tohle koření jsem se naučila používat tak, že je dávám do vaření až skoro na konec - má pak výraznější chuť.

No a zbývá už jen dodat, že všechny truhlíky jsou samozavlažovací - na našem balkóně, otočeném na jihovýchod, bych jinak vypěstovala leda tak pečené kuře:-)))