Ať máte balkón, terasu nebo jen okenní parapet, můžete si vytvořit svou vlastní voňavou bylinkovou zahrádku. Není nad čerstvé bylinky na dosah ruky! Jsou pastvou pro oči a jejich vůně pohlazením na duši.

Základem je výběr vhodné zeminy.  Bylinky většinou nejsou příliš náročné na živiny v substrátu; především byste měli dbát na to, aby zemina byla vzdušná a ne příliš těžká. To umí NATURA Bylinková zahrádka. Bylinky je možné naset nebo přesazovat přímo do substrátu. Před výsadbou zakryjte odtok vody kamínky, nasypte trochu substrátu, rostlinu zasaďte, doplňte substrátem a lehce přitlačte ke kořenovému balu – na závěr nezapomeňte rostliny zalít. Při výsadbě na záhony odeberte nevhodnou půdu a nahraďte ji substrátem. Substrát obsahuje startovací dávku ekologického hnojiva!

S pravidelným přihnojováním začněte nejdříve po 3-4 týdnech od přesazení, nejlépe ekologickým kapalným hnojivem NATURA Bylinková zahrádka. Je vyrobeno jen z přírodních surovin. Podporuje vytvoření bohatého kořenového systému.  Jedinečné složení hnojiva zajistí kouzelné aroma a výraznou chuť bylinek. Přihnojování provádějte formou zálivky: jednoduše 1 víčko od lahve nalijte do 1-3 litrů vody a promíchejte. Tímto roztokem přihnojujte 1x za 14 dní. Před použitím obsah lahve důkladně protřepte! Hnojivo je vhodné pro rostliny pěstované v nádobách i volné půdě. Bylinky zalévejte s rozvahounemají rády přemokření. V suchu se jim navíc zvyšuje obsah silic v nati i květech a jejich vůně je intenzivnější.

bylinky

Jestli máte málo času preventivně pečovat o bylinky, vyzkoušejte unikátní hnojivé tyčinky Big Beat. Hnojivo se z nich uvolňuje 3-4měsíce. Obsahuje speciální botanický pesticid, který při požití savými škůdci způsobí úhyn jejich vývojových stadií (housenky, larvy). U dospělců se sníží plodnost, takže počet škůdců zůstane pod prahem škodlivosti. Po uplynutí doby živostnosti se tyčinka rozpadne na neškodné přírodní látky, které se běžně vyskytují v půdě.

bylinky

Pokud bylinky napadnou saví škůdci (např. svilušky, mšice)i, ošetřujte výhradně přírodní cestou – zbytky chemických přípravků by zůstávaly v nati, kterou konzumujete. Vyzkoušejte přírodní český ekologický přípravek NATURA Rock Effect. Příroda to dobře vymyslela a jako svoji zbraň si vytvořila látky, které škůdce likvidují nebo jim minimálně znepříjemňují život. Účinná látka pochází z indického stromu Pongamia pinnata. Důkaz toho, že jde o ekologický produkt je i to, že přípravek nemá žádnou ochrannou lhůtu.

j

TIP na domácí bylinkové máslo

Nechte povolit kostku másla. Zároveň se připravte bylinky, které máte rádi, ideálně čerstvé, ale mohou být i sušené, např. bazalku, petrželku, tymián. Čerstvé bylinky omyjte a najemno nasekejte. Po té je přidejte do změklého másla, jemně osolte a společně utřete. Ze vzniklé hmoty vytvarujte „váleček“, který zabalte do alobalu a dejte do ledničky ztuhnout. Bylinkové máslo můžete pak použít ke grilovanému masu, na brambory nebo do pomazánek.

Více na www.agronatura.cz

Reklama