Krásné pěstěné ruce a upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Jelikož jsou vystaveny hned několika nepříznivým vlivům, které poškozují naše nehty a kůži na rukou. Je tedy na místě se o ně s láskou postarat.

Moje maminka mi už od útlého věku vždy říkala, že se musím o sebe starat, že každá žena by měla být vždy upravená, že krásné ruce a nehty jsou mou chloubou. Což tedy dlouho rozhodně nebyly, protože jsem si nehty kousala, a tohoto zlozvyku se ne a ne zbavit. Z toho byla moje máma na mrtvici a zkoušela na mě všelijaké „fígle“, samozřejmě nepomohly a já kousala dál. :) Teď už jsem ale rozumná a nehty konečně vypadají, jak by měly, a ne jako paličky. 

Rozhodně ani vy nezapomínejte na své ruce a nehty. Vyčleňte si alespoň jeden večer v týdnu a dopřejte jim potřebnou péči. Péče o ruce není zbytečný luxus, ba naopak!

1

Hydratace je na prvním místě

K přípravě speciálního zábalu na ruce budete potřebovat dvě lžíce mandlového oleje, pokud nemáte, postačí olivový, a lžíci medu. Do oleje přidejte med a vše promíchejte, dokud nevznikne hladká směs, kterou pak aplikujte na ruce. Jelikož byste zábal měla nechat působit nejlépe přes celou noc, pořiďte si bavlněné rukavice. Ty ochrání vaše ložní prádlo před znečištěním, a navíc díky teplu budou ruce směs absorbovat mnohem rychleji. Ráno pak stačí ruce omýt vlažnou vodou. Tento zábal můžete aplikovat, dokud vaše ruce nezískají potřebnou hebkost, klidně použijte i následující večer.

Pro krásné nehty

Pokud vás trápí zažloutlé nehty, zbavte se jich pomocí citronové koupele. Připravte si jeden celý citron a nějakou větší nádobu. Do té nalijte teplou vodu a vymačkejte do ní citron, nevyhazujte zbytky, nýbrž je nakrájejte na kolečka a přidejte do vody. Ponořte do lázně ruce a vydržte to alespoň deset minut. Pak postačí osušit ručníkem a klidně rukám dopřejte ještě hydratační krém.

Blahodárný obklad

Kupte si lněná semínka, která budete potřebovat. Nasypte dvě lžíce do misky a zalijte horkou vodou, poté míchejte, dokud nevznikne kaše. Nechte chvilku vychladnout a mezitím si na ruce přiložte tenký obvaz, na který následně směs naneste. Ruce je pak dobré ještě zabalit například do ručníku, aby obklad nevychladl, doba působení je cca půl hodinky. Pak opláchněte vlažnou vodou a naneste regenerační krém.

Jako z hedvábí

Určitě nezapomínejte ani peelingy rukou. Můžete si je vyrobit za pomoci vašeho oblíbeného krému na ruce či olivového oleje, do kterého nasypte cukr, mořskou sůl nebo ořechy. Osobně bych doporučila ořechy, jelikož v sobě mají spoustu vitaminů, které dodají rukám potřebnou výživu. Pak už stačí si do dlaně vymáčknout přiměřené množství krému, přidat vybranou ingredienci a jemně ruce protírat alespoň pět minut. Poté postačí jen opláchnout od zbytků.

„Nejkrásnější věc, kterou Bůh stvořil, je žena a růže.“
Dante Alighieri

Olejová lázeň

Kompletní regeneraci dopřejete svým rukám také za pomoci lázně z oleje, medu a citronové šťávy. Do připravené misky nalijte předem ohřátý olivový nebo mandlový olej, přidejte lžíci medu a šťávu z půlky citronu. Ruce v lázni nechte přibližné čtvrt hodinky a pak opláchněte, vaše pokožka bude krásné hebká.

Na popraskané ruce

Když vám zbude bramborová kaše, rozhodně ji nevyhazujte, ale použijte ji na své ruce. Bramborový škrob obsahuje vysoké množství škrobu, který má blahodárné účinky na pokožku. Zbytek kaše ohřejte a přidejte lžíci mouky, ještě teplou ji aplikujte na ruce. Po patnácti minutách můžete smýt a ruce natřít mastnou vazelínou.

Tvarohový zábal

K přípravě tohoto zábalu je třeba půlka tučného tvarohu, jedna lžíce medu, půlka citronu. Do mističky dejte tvaroh, přidejte med, dvě lžíce vlažné vody a nakonec zakápněte pár kapkami citronové šťávy. Směs míchejte, až vznikne hladká hmota, kterou naneste na ruce. Ty ještě zabalte do obyčejného sáčku a ponechte na rukou asi půl hodinky. Pak už stačí jen opláchnout a nanést na ruce krém.

Čtěte také:

Reklama