Milá redakce,

pejska mám od svých 11 let. Chtěla jsem psa vždycky, až jednou konečně na Vánoce se mé přání splnilo. Přinesli nám domu malou bílou kuličku, které má mladší sestra začala řikat Míša, takže dostal hned jméno. Není to žádný pes s papírama ani čistá rasa, ale je to špic křížený s voříškem, a jak se říká, voříšci jsou nejchytřejší psi, i u našeho to tak platí.

Od jeho 4 měsíců jsem s ním začala chodit na cvičák. Nejdříve jsem si myslela, že je to u takového psa zbytečné, ale nebyla jsem tam s podobným psem jediná. Byla to zábava pro oba. A nejen zábava, ale doteď  umí věci, co ostatní psi třeba ani neumí. Venku sice na povel úplně neposlouchá, ale když jsme na chalupě na zahradě a jde se cvičit, tak poslechne s chutí na všechno. Jen plazit a štěkat na povel se nikdy nenaučil, ale i takový pejsek umí třeba kousat do rukávu a poslušnost a skoky přes překážky umí dokonale.

Jinak když bych si měla vzít pejska z útulku, tak vím, že bych si ho vzala. Odmalička koukám na pořad Chcete mě a pokud budu mít někdy vlastní barák se zahradou, tak si určitě nějakého pejska z útulku vezmu, nebo třeba ne jen jednoho, ale i víc.

Jinak osobně bych tam pejska dát nemohla, jelikož pejsek pro mne není jen nějaká věc, která když je nepotřebná, tak se odloží. Lidi, co něco takového dělají, by se nad sebou měli zamyslet.

Já jsem prostě milovnice zvířátek a nesnáším, když zvířátkům někdo ubližuje.


Přeju vám, ať si ten vlastní dům co nejdříve pořídíte. A do něj hromadu psů z útulku.
Díváte se na pořady o zvířatech?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

Reklama