Se psy má své zkušenosti také čtenářka Eklienovka. A tedy logicky i se štěňátky. V příspěvku zavzpomínala na svého prvního psa, baseta Billyho, i na další ze své smečky...

Je tu další čtenářský příspěvek, tentokrát od Ekleinovky, která má se psy přebohaté zkušenosti...


Štěňátkovské téma patří určitě k jednomu z nejoblíbenějších! Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Psi k mému životu patří odmalička. Foxteriéra jsem dostala jako své první štěně od dědečka, pak následovali ještě další tři pejsci. Na ty, kteří už jsou v psím nebi, často vzpomínám. Stali se součástí mého života a vnesli do něj hodně radosti. Posílám fotky alespoň tří z nich.

První, basseta Billyho je opravdu už letitá, a když na něj vzpomínám, svírá mne to u srdíčka. Neohrožený strážce své paničky, výborný lovec slepic na vlastním dvoře i po širokém okolí. Jinak super parťák. A hlídač svého území. A úchyl na kožené boty :), ty dovedl rychle znehodnotit.

Tibetský teriér Assadji /překlad tibetský mnich/. Honosný rodokmen od Ameriky po Švýcarsko a výsledek? :)) Obránce naprosto spolehlivý, jen se na mne někdo špatně podíval, už cenil zuby, ježil se a jal se startovat.... Naštěstí poslechl a nikoho nepokousal, pouze několikrát chytil za nohavici. Ničitel plyšáků všeho druhu, dcerka se s ním věčně přetahovala o své hračky. On je rychlostí blesku preparoval, protože dobře věděl, že tohle nesmí a tak chtěl stihnout co nejvíce. Oči, nosy, vycpávky... kolikrát zbyly jen kůže a ty si nosil do své skrýše. Jak mne viděl s hřebenem, padl na záda jako podťatý a nechal se sebou dělat cokoli.

FOTOGALERIE: 5 snímků

Havanský psík Bastien je naše poslední „ratolest“. Povahově nejlepší a nejoddanější. Plyšáky cupuje také velice obratně. Ale nepraparuje, odstraní oči, nos, mašle a už je nosí k sobě do pelíšku. Rozumí mluvenému slovu a tak si musíme dávat pozor na pusu. Říct např.: „Já musím jít nakoupit nebo jdu na zahradu, půjdu se obléct apod., okamžitě ho mám u nohy a kam se hnu, je jako můj stín. A rychle přinese kšíry a strká do mne, abych si nemyslela, že půjdu někam bez něho.

Všichni pejsci spali a spí s námi v posteli, Assadji většinou u dcerky, Bastien s námi. Billy jen zpočátku, pak na postel nevyskočil a tak ležel u mé postele.

Štěňátka jsou ostatně jako všechna mláďátka rozkošná stvoření. Jsou na nás závislí, jsme jejich smečka a berou nás i s našimi klady či zápory. Pes vás miluje opravdově, bezelstně, nikdy nezradí. Chrání vás. Je to spolehlivý parťák v pravém slova smyslu, nikdy vás neopustí. Stane se zkrátka nenahraditelným členem rodiny. A upřímně, když přijdu unavená večer z práce, nikdo mne takhle s láskou nevítá, jako on. Když zabořím ruce do jeho husté srsti a pohladím ho, on mi na oplátku samou láskou olízne obě uši, spadne ze mne všechen stres i únava. Rty se roztáhnou k úsměvu, jsem dobře naladěná a v pohodě se nechám svést k jeho hrám a procházkám. Bez pejska ani ránu!!!

Ekleinovka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Fototéma dne 14. ledna 2013: Štěňátka

  • Pošlete mi štěněcí fotku!
  • Napište k ní příhodu se štěnětem.

moje smeckaK dnešnímu tématu zasílejte fotografie (maximálně 5 kusů) štěňat. Abychom příspěvek uveřejnili, pošlete k fotce či fotkám také krátkou štěněcí historku, která bude dlouhá alespoň jako tento odstavec textu. Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá knížku nakladatelství TaMi CZ Já a moje smečka, kterou sepsala fenka Adélka Syručková. Příspěvky posílejte nejpozději 14.1.2013 do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - nemusí jít o vaše štěňata, ale klidně o štěňata, která jste vyfotila někde v parku, ale rozhodně musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

Výjimka pro čtenářku DanuD - smíte zaslat pár fotek koťátek.

Reklama