Přeji Vám krásný den na Ženě-in,

Můj příspěvek se týká povodní. Tehdy jsem ještě byla mladá kočka.
Naši odjeli do sousední vesnice pomoct známým se stěhováním, protože se jim k baráku začala přibližovat voda, a tak potřebovali přenést věci. Já jsem zůstala doma, abych "hlídala barák". A protože se mi to zdálo nějak dlouho a všude bylo varování o rozšiřujících se povodních, rozhodla jsem se jednat.

Rozhodla jsem se přemístit to nejcennější na seník zděné okurkárny. Moje příprava se ovšem omezila většinou na zvířectvo. Takže jsem vzala naši starou dlouhosrstou kolii a odvedla ji pod žebřík. Ovšem náš pes měl vždycky strach z výšek, a tak jsem se nakonec rozhodla, že ho tam vynesu v plachtě na seno.

Dostat ho na plachtu nebyl problém, když chudák zjistil, že ho chci nosit, ztuhl a začal se klepat. Největší problém nastal asi tak v půlce žebříku, protože vážil o něco víc než já a mně začaly docházet síly. Pohled dolů mě ale přesvědčil, že nejlepší, když už jsem ho dotáhla za půlku, ho bude vynést už nahoru. Nevěděla jsem, o co mám větší strach, jestli o to, že spadnu já, nebo že ho neudržím, a když se hejbne, pustím jeho. No nakonec jsem ho dostrkala až na kraj, ale on už byl chudák tak vystrašenej, že se ani nechtěl pohnout.Tak jsem ho tam musela žďuchnout s posledním vypětím sil.

Naštěstí jsem ho tam za půl hodiny nasoukala a pak jsem tam ještě donesla všechny králíky a něco k jídlu a šla jsem počkat na rodiče. Ti se po příchodu divili, kde je pes, a když jsem jim řekla, že na půdě, nevěřili. Taťka se rozhodl,že chudáka snese, a po příchodu se moc divil, jak jsem ho tam vůbec dostala. Mamka se jen smála výběru podle mého, co bylo to nejnutnější zachránit. A povodně se nakonec k nám nedostaly a tak jsme naštěstí všichni přežili v pohodě.

Tímto se jen omlouvám našemu pejskovi, který si už nikdy do plachty nechtěl vlézt. Ať je mu v psím nebi krásně...

markousek


Tak to je nádhera! Vůbec se Vám nedivím, člověk zpanikaří, když slyší, že se blíží velká voda. A zachránit psa místo materiálního vybavení bylo určitě správné :-). Tak už žádnou velkou vodu a hezký den! Já už bych asi taky nechtěla do plachty, kdyby se se mnou dělo to co se psem :-).

Reklama