Máme doma bůčkovou královnu.

Měli jsme německého ovčáka Daga a samojeda Ašku I. Oba psy nám někdo otrávil. Myslela jsem si, že si už nikdy psa nepořídíme, ale najednou nám chyběla společnost.

A tak máme další fenku samojeda. Aška II., jak jí říkáme , je rozmazlená, hravá a také pěkně zmlsaná. A samozřejmě na rozdíl od obou předchozích psů je doma.

Manžel chodil po bytě a honila ho mlsná. "Já bych si dal něco pikantního..." broukal si pod vousy a vtom dostal skvělý nápad. Vhrnul se do kuchyně, vytáhl kilo bůčku s tím, že si ho dá uvařit a udělá si pořádný
česnekový chlapský šmak. Když se maso uvařilo, vyndal ho na talíř a nechal v kuchyni na lince vychladnout.

Pustili jsme si televizi, užívali večera, Aška se jen tak povalovala na koberci, ale nezůstala tam dlouho. Po chvíli nenápadně odkráčela do chodbičky, kde měla mističku s vodou. Film, který jsme sledovali, se zrovna chýlil k závěru, když se Aška vrátila. "Co jsi to papala, ty naše zlatíčko?" ptala jsem se Ašky, která
se olizovala až za ušima.

Najednou manžel vyskočil z gauče jak postřelený a během okamžiku se z kuchyně ozývaly peprné nadávky. Samozřejmě bůček zmizel, protože ho naše Aška v klidu spořádala.

Ale manžela vztek brzy přešel, uvařil si nový bůček a naší Ašce odpustil.
Když jsme náš zážitek vyprávěli vnoučkovi Honzíkovi tak klidně prohlásil:
"Aška je taková Bůčková královna."


Příhoda má pokračování, ovšem z jiného soudku.

Jednou se zastavila u nás dcera a protože měla koupené kuře, dala jej na mrazák, s tím že si jej pak vezme. Samozřejmě jsme na něj zapomněly a tak mi později volala, ať se do tašky podívám, že tam bude zřejmě i šunka, tak aby nezmrzla. Šunku jsem vytáhla a dostala jsem na ni chuť. Byla čerstvá a
pěkně voněla. "Tak ji slupnu a manžel zítra koupí dceři čerstvou" : říkala jsem si. Zbaštila jsem ji jen tak bez rohlíku.

Za dvacet minut někdo zvonil u dveří a mě šlo porazit. Za dveřmi byla dcera: "Jela jsem pro benzín, ať nemusím ráno před prací a tak jsem se protu šunku stavila, Honzík ji bude mít na večeři," Málem jsem omdlela. "Já jsem tu šunku sežr..." "Ale to nevadí, mami, Honzíkovi dám něco jiného," smála se dcera.

Když to doma vykládala zeťovi a vnoučkovi, že jim babička sežr... večeři, tak Honzík prohlásil:
"No vida, máme nejen Bůčkovou královnu, ale i Šunkovou princeznu..."


OlaSmVidím, že náklady na jídlo jsou u vás vysoké, bůček sní pes, vy šunku. Ještěže zůstalo to zmrzlé kuře v mrazáku (doufám).

Kdo u vás jí nejlepší jídla - vy nebo pes?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Vybíráte si plemeno podle módy?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!


 

Reklama