Před 4 roky, kdy jsme se s mužem rozhodli, že si pořídíme psí miminko, shodli jsme se na rase rotvajlera. Měli jsme štěstí, přátelům mé sestry se právě narodila ta správná stěňátka (spíš tedy jejich feně), a tak jsme si ihned zamluvili největšího pejska a byli v radostném očekávání. Propukla u nás mateřsko-chovatelská starost, a tak jsme pro pejska nakupovali výbavičku a plánovali si, jak s ním zorganizujeme život.

Už tenkrát jsem mu dala jméno Sorbon, ne podle Angeliky, jak se mylně lidi domnívají, ale proto, že jsem věděla, že to bude velmi moudré zvíře, tak je vlastně pojmenován podle university.

Jeli jsme si pro něj v určený den přes celou republiku, vyzbrojeni přepravkou na kočky pro jeho bezpečný a pohodlný převoz. Fakt je, že se do přepravky už tenkrát nevešel a také s tou slavnou Sorbonou neměl vůbec nic společného.

Jako bývalý kynolog jsem začala ihned s jeho výchovou. Kategoricky jsem všechny známé žádala, aby na něj volali jenom Sorbon, jméno nezkloňovali a ani nevymýšleli žádné zdrobněliny. Druhý den jsem se hned ježila u veterináře, který si ho vzal na stůl a říkal mu Sorbonku, tak já se na tebe podívám. Hned jsem mu zdůraznila, jak má mého psa oslovovat. Doktor je starý pán, a tak se s úsměvem opravil a dál to nekomentoval. Byla jsem hrdá, jak jsem si prosadila svou.

Když se po týdnu vrátil manžel z cest, tak jsem mu to všechno vylíčila, on dostal záchvat smíchu, prý jsem během 3 minut místo Sorbon, řekla 24 zdrobnělin. Dneska už mu Sorbon neříkám, je všechno Boník, Bonislav, Bonďa, Bombonek, sluníčko, mašlička atd., atd. Výchovu jsem ale nepodcenila, byla jsem opravdu důsledná, protože jsem si moc dobře uvědomovala, že tak silný pes musí být poslušný. Nedalo to ani moc práce, opravdu jsou rotvíci, pokud jsou vychováváni s láskou, přirozeně inteligentní.

Musím říct, že jsme se učili navzájem. On mě učil důslednosti, trpělivosti i kázni a já vlastně jeho totéž. Majitelé psů ví, o čem mluvím. Co se týče uklízení bobečků po psech, tak musím přiznat, že neuklízím, ale proto, že se můj pes nikdy nevyprázdní na chodníku, cestičce, pískovišti a nikde na sídlišti. Od toho denně absolvujeme 4-5 procházek mimo město, a tam si s tím příroda poradí, ono taky, kdo by sebou tahal tak velké pytle. Nedělá hromádky, ale hromady jak od čerta.

Taky je to kus chlapáka, aby ne 2x měsíčně tahám 4 kbelíky masa z jatek, všechno mu uvařím, nakrájím na kostičky, napytlíkuji a zamrazím. K tomu přidejte měsíčně 15 kg granulí, různé vitaminky a doplňky psí stravy, miluje pacholíky a sýry. Tuhle to manžel počítal a za ty 4 roky co ho máme nám prožral novou Felícii a také od té doby co dospěl,máme oddělené ložnice.

Už jsme se s ním oba na letiště nevešli, takže si Boník může vybrat, na které postýlce se vyhajá. Mít psa je spousta povinností navíc, ale psí láska to všechno vynahradí. Mám dopsáno a jdu si povolit rádio, abych ho vůbec slyšela, protože miláček chrápe jak deset kanadských dřevorubců, a vám všem přeji také takový zdravý spánek ....
                                                                                                                                                                     zdraví  murena   


Oddělit kvůli psovi ložnice, pořídit další postel, aby se měl kde vyhajat a dávat mu kila jídla, to je nářez. Ale i když nechodíte do parku, uklízet byste měla.Oddělujete si ložnice, aby se váš měl váš miláček kde vyspat? Běháte kvůle němu na jatka?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Vybíráte si plemeno podle módy?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

Reklama