píše na še čtenářka s nickem Deta. Jinak mají doma ještě andulku a spoustu zkušeností s jinými zvířaty. Dokonce měli doma i dvě jalovice.

Máme zvířata dvě – andulku a psa. Andulka je vysmátá, je totiž doma, ale pesan je pořád venku. Má dvojitou dřevěnou boudu s mezivrstvou polystyrénu, na noc jí – je to holka – dáváme kabát. Teď v těchto mrazech dostane kabáty dva. Ráno, když jí jeden kabát bereme, aby se ohřál na další mrazivou noc ve sklepě u kotle, tam má parádní teplo. Přibili jsme jí totiž na vchod od boudy ještě deku, aby jí tam nešla zima. Přes den se vyhřívá u zdi domu na sluníčku (no dneska zrovna moc nesvítí), sedí si tam na pytlu nacpaném slámou.

deta

Oblečky jí nedáváme, jen jsme jí přidali víc granulí, je teď taková tlusťoučká a pěkně zarostlá. Myslím, že jí zima není, na procházce se s chutí vyválí ve sněhu a běhá a běhá. Mě sice umrzají lícní kosti, ale statečně šlapu po umrzlé silnici a sněhové polní cestě…

   Kdysi jsme měli dvě telátka, první zimu jim manžel dřevěnou přepážkou zmenšil chlív, aby byl co nejmenší, aby si to tam dokázali zadýchat. Další zimu už byly holky velké dost a zvládly zimu i ve zvětšeném chlívě. Tohle byly manželovi třetí a čtvrté jalovičky, když měl první, tak za krutých mrazivým nocí chodili v noci do chléva přitápět elektrickým topítkem.

deat

Ještě máme na dvoře králíky a slepice, teda spíš je mají babička a děda, králíci jsou chráněni igelitem přetaženým přes dvířka a slepice si někam zalezou.

Deta

Milá Deto, proč už ty jalovičky nechováte?

Jak se o svá zvířata staráte teď v zimě vy, milé ženy-in? Ještě máte chvilku čas, abyste nám napsaly příspěvek na dnešní téma.

Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama